Landevej - A (2022) |
Dato |
Placering |
Point |
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR
|
Eliteherrer (A)
|
26. juni 2022 |
22
|
0 |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR
|
Eliteherrer (A, B)
|
23. juni 2022 |
5
|
16 |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub
|
|
8. maj 2022 |
8
|
4 |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022
|
|
7. maj 2022 |
4
|
10 |
Total |
|
|
30 |
|
Landevej - A (2021) |
Dato |
Placering |
Point |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give
|
Eliteherrer (A, B)
|
17. juni 2021 |
7
|
10 |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP
|
|
24. maj 2021 |
22
|
0 |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP
|
|
23. maj 2021 |
5
|
8 |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP
|
|
22. maj 2021 |
7
|
5 |
CO:PLAY Grand Prix 2021
|
|
11. april 2021 |
17
|
0 |
Total |
|
|
23 |
|
Landevej - A (2020) |
Dato |
Placering |
Point |
Ukendt løb |
|
22. august 2020 |
17
|
0 |
Greve CC DCU og DCU-SJ Denim og Uno X Cup |
|
15. august 2020 |
47
|
0 |
Total |
|
|
0 |
|
Landevej - ME (2020) |
Dato |
Placering |
Point |
Ukendt løb |
|
22. august 2020 |
17
|
0 |
Total |
|
|
0 |
|
Landevej - U23 (2020) |
Dato |
Placering |
Point |
Ukendt løb |
|
12. september 2020 |
28
|
1 |
Ukendt løb |
|
11. september 2020 |
4
|
20 |
Total |
|
|
21 |
|
Landevej - A (2019) |
Dato |
Placering |
Point |
Amager CR Åbne løb - Demin Cup 4 - UnoX Cup 9 powered by Morgens Lind VVS |
|
14. september 2019 |
32
|
0 |
Holbæk CS - Demin Cup 3 - UnoX Cup 7 |
|
10. august 2019 |
68
|
0 |
Ukendt løb |
|
7. august 2019 |
19
|
0 |
Ukendt løb |
|
26. juni 2019 |
6
|
12 |
Grøntgrossist Løbet 2019 V Køge Cykelring |
|
11. maj 2019 |
6
|
6 |
Total |
|
|
18 |
|
Landevej - U23 (2019) |
Dato |
Placering |
Point |
U23 DM + øvrige klasser |
|
22. juni 2019 |
34
|
0 |
DM - U23 Enkeltstart - plus øvrige klasser (normalt løb ej DM) - LFCK |
|
21. juni 2019 |
5
|
8 |
Total |
|
|
8 |
|
Landevej - A (2018) |
Dato |
Placering |
Point |
Ukendt løb |
|
29. september 2018 |
4
|
8 |
Ukendt løb |
|
28. september 2018 |
2
|
18 |
CC Hillerød åbne landevejsløb 2018 |
|
22. september 2018 |
6
|
4 |
ACR Øresundsundskop finalen |
|
15. september 2018 |
2
|
18 |
DCU Cup Finalen 2018 powered by Deloitte |
|
7. september 2018 |
4
|
8 |
Vitamin Well Frederiksbergløbet |
|
25. august 2018 |
17
|
0 |
Ukendt løb |
|
18. august 2018 |
26
|
0 |
Sorgenfriløbet 2018 |
|
17. august 2018 |
2
|
18 |
Holbæks åbne løb - U19 DEMIN Cup og en 3 afdeling af DCU’s elite Cup |
|
11. august 2018 |
29
|
0 |
DM-ugen LFCK 28 juni enkeltstarterne |
|
27. juni 2018 |
10
|
4 |
Ukendt løb |
|
23. juni 2018 |
19
|
0 |
Ukendt løb |
|
25. maj 2018 |
5
|
6 |
Sorø BC Samlet start Alle klasser Øresundskop 2 |
|
5. maj 2018 |
30
|
0 |
Mærk Næstved Tempoløbet |
|
21. april 2018 |
20
|
0 |
Ukendt løb |
|
20. april 2018 |
12
|
2 |
Greve CC Åbne Løb |
|
7. april 2018 |
15
|
2 |
Slagelse Løbet |
|
6. april 2018 |
10
|
2 |
Total |
|
|
90 |
|
Landevej - U23 (2018) |
Dato |
Placering |
Point |
Ukendt løb |
|
9. juni 2018 |
5
|
6 |
Ukendt løb |
|
8. juni 2018 |
35
|
8 |
Total |
|
|
14 |
|
Landevej - (2017) |
Dato |
Placering |
Point |
PostNord Cup |
|
12. august 2017 |
83
|
0 |
Total |
|
|
0 |
|
Landevej - A (2017) |
Dato |
Placering |
Point |
NYBOLIG GADELØB 2017 |
|
19. august 2017 |
9
|
2 |
DCR - Ballerup |
|
18. august 2017 |
9
|
2 |
PostNord Cup |
|
12. august 2017 |
83
|
0 |
DM for Hold 2017 - CP Entreprise 2017 |
|
16. juni 2017 |
45
|
0 |
ABCs åbne løb |
|
26. maj 2017 |
44
|
0 |
PI ABC og OCC |
|
25. maj 2017 |
9
|
2 |
U23 DM Enkelstart |
|
12. maj 2017 |
5
|
6 |
VTS Tømrer-Snedker TT Cup afd 1 |
|
25. april 2017 |
3
|
16 |
Sorø BC - åbne løb 2017 |
|
8. april 2017 |
10
|
2 |
Edlund løbet 2017 - Greve CC |
|
1. april 2017 |
3
|
16 |
Slagelse Løbet 2017 |
|
31. marts 2017 |
10
|
2 |
Total |
|
|
48 |
|
Landevej - U19 (2016) |
Dato |
Placering |
Point |
Bov CC - 40års Jubilæumsløb |
|
24. september 2016 |
5
|
6 |
Tønder ACR |
|
23. september 2016 |
24
|
0 |
Lyngby CC - Sorgenfriløbet |
|
17. september 2016 |
28
|
0 |
ABC |
|
10. september 2016 |
3
|
5 |
CK Aarhus |
|
9. september 2016 |
2
|
6 |
RYTGERLØBET 2016 |
|
3. september 2016 |
1
|
8 |
CC Hillerød licensløb 2016 |
|
2. september 2016 |
3
|
5 |
Roskilde Cykle Ring Åbne Løb 2016 |
|
20. august 2016 |
72
|
0 |
Amager Cykle Ring |
|
19. august 2016 |
2
|
6 |
Hvidovre Cykle Klub |
|
13. august 2016 |
4
|
8 |
DM Ugen, Næstved |
|
24. juni 2016 |
2
|
6 |
DM-ugen 2016 Næstved Bicycle Club - enkeltstart |
|
22. juni 2016 |
3
|
5 |
Kolding BC |
|
18. juni 2016 |
35
|
0 |
DM Holdløb Powered by MENY |
|
17. juni 2016 |
13
|
0 |
Ordrup CC |
|
11. juni 2016 |
35
|
0 |
CK FIX Løbet |
|
10. juni 2016 |
7
|
1 |
Nakskov CC - Nordic Sugar løbet |
|
20. maj 2016 |
1
|
8 |
Lindberg Sport Løbet, Hammel |
|
15. maj 2016 |
1
|
8 |
JE.DK Løbet Herning |
|
14. maj 2016 |
12
|
1 |
Designa løbet |
|
13. maj 2016 |
47
|
0 |
Odder CK - Tour de Himmelfart |
|
4. maj 2016 |
7
|
1 |
HFCK - The Race former known as Cancelled |
|
30. april 2016 |
30
|
0 |
Grøntgrossisten løbet 2016 |
|
16. april 2016 |
33
|
0 |
Næstved BC - LOXAM-løbet, 2. afdeling af Demin Skilte Junior Cup |
|
2. april 2016 |
15
|
1 |
Næstved BC - Andersen Vinhandel Tempoløbet, 1. afdeling af Demin Skilte Junior Cup- |
|
1. april 2016 |
3
|
5 |
Middelfart CC - SuperBrugsen Løbet |
|
27. marts 2016 |
2
|
6 |
Total |
|
|
86 |
|
Landevej - U19 (2015) |
Dato |
Placering |
Point |
Bov Løbet 2015 |
|
26. september 2015 |
16
|
0 |
Tønder ACR |
|
25. september 2015 |
1
|
8 |
Tissø CR |
|
19. september 2015 |
6
|
2 |
CC Hillerød - Post Cup Finale + Lindberg Sport Junior Cup 5. afd. |
|
12. september 2015 |
19
|
0 |
Roskilde Cykle Ring |
|
5. september 2015 |
9
|
1 |
Lyngby CC |
|
4. september 2015 |
26
|
0 |
DeFeet løbet, Politiets CA, København |
|
29. august 2015 |
11
|
1 |
75 års jubilæumsløb Sønderborg CK - Post Cup 4 afd |
|
22. august 2015 |
45
|
0 |
NCC - løbet 2015 i Vejen |
|
15. august 2015 |
7
|
1 |
Amager Cykelrings jubilæumsløb |
|
14. august 2015 |
24
|
0 |
DM Linieløb Junior og Elite |
|
27. juni 2015 |
59
|
0 |
DM 2015 - Enkelstart |
|
24. juni 2015 |
26
|
0 |
Sparekassen Thy Løbet + Post Cup 3. afd. + Lindbe |
|
20. juni 2015 |
31
|
0 |
Ordrup CC Åbne Løb |
|
13. juni 2015 |
3
|
5 |
Lindberg Sport Junior Cup 2. afd. |
|
12. juni 2015 |
20
|
0 |
LFCK - CP Entreprises åbne landevejsløb 2015 |
|
30. maj 2015 |
8
|
1 |
Nakskov CC - Enkeltstart + Post Cup 2. afd. |
|
29. maj 2015 |
11
|
0 |
Lindberg Sport Pinseløbet 3 afd. Marcello Bergamo |
|
24. maj 2015 |
28
|
0 |
JE.dk Herning Løbet 2. Afd. Marcello Bergamo Cup |
|
23. maj 2015 |
42
|
0 |
Designa Løbet 2015 |
|
22. maj 2015 |
23
|
0 |
KCK Herlev - Rytger/SM linieløb |
|
9. maj 2015 |
30
|
0 |
Frøs Herreds Sparekasse Løbet - J/F Mesterskab TT |
|
8. maj 2015 |
5
|
3 |
Team Cycling Ringsted - Ringsted kommune - Midt i Sporten |
|
25. april 2015 |
1
|
8 |
Slagelse CR |
|
24. april 2015 |
26
|
0 |
NBC - LOXAM-løbet, Lindberg Sport Junior Cup 1. afd. |
|
18. april 2015 |
42
|
0 |
NBC - LexJuris Tempoløbet |
|
17. april 2015 |
8
|
1 |
Total |
|
|
31 |
|