Landevej - B (2024) |
Dato |
Placering |
Point |
Agro Top løbet Skive 2024
|
|
13. april 2024 |
8
|
4 |
Meldgaardløbet 2024 - Rødekro CC
|
|
7. april 2024 |
1
|
20 |
Aalborg 2024 - 3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET
|
|
1. april 2024 |
5
|
8 |
Thy 2024 - 3 Dage i Nord - #2 Campione Cup
|
|
31. marts 2024 |
20
|
0 |
Hjørring 2024 - 3 Dage i Nord - #1 Campione Cup
|
|
30. marts 2024 |
5
|
8 |
Total |
|
|
40 |
|
Landevej - B (2023) |
Dato |
Placering |
Point |
Agro-Top løbet Skive 2023
|
|
10. juni 2023 |
1
|
20 |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser
|
|
3. juni 2023 |
5
|
8 |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023
|
|
29. maj 2023 |
25
|
0 |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023
|
|
28. maj 2023 |
14
|
2 |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023
|
|
27. maj 2023 |
39
|
0 |
Frederiksberg-El løbet 2023
|
|
18. maj 2023 |
33
|
0 |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup
|
|
16. april 2023 |
34
|
0 |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart)
|
|
15. april 2023 |
3
|
16 |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg
|
|
10. april 2023 |
1
|
20 |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy
|
|
9. april 2023 |
1
|
20 |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring
|
|
6. april 2023 |
1
|
20 |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club
|
|
2. april 2023 |
1
|
20 |
Total |
|
|
126 |
|
Landevej - Master Herre A (2023) |
Dato |
Placering |
Point |
U23 DM og Master DM TT 2023 - Holstebro CC
|
H40 (Master Herre A, Master Herre B, Master Herre
|
2. september 2023 |
1
|
0 |
Total |
|
|
0 |
|
Landevej - A (2022) |
Dato |
Placering |
Point |
Tønder ACR løbet 2022
|
|
24. september 2022 |
40
|
0 |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC
|
|
20. august 2022 |
10
|
0 |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022
|
|
14. august 2022 |
30
|
0 |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb
|
|
6. august 2022 |
55
|
0 |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium
|
|
5. august 2022 |
66
|
0 |
Randers Bike Week 2022 #1 TT
|
|
4. august 2022 |
28
|
0 |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR
|
Eliteherrer (A, B)
|
23. juni 2022 |
35
|
0 |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP
|
|
5. juni 2022 |
73
|
0 |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC
|
|
30. april 2022 |
70
|
0 |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring
|
|
24. april 2022 |
7
|
5 |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg
|
|
18. april 2022 |
46
|
0 |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy
|
|
17. april 2022 |
96
|
0 |
Agro Top løb 2022 - Skive
|
|
10. april 2022 |
25
|
0 |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)
|
|
3. april 2022 |
37
|
0 |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club
|
|
27. marts 2022 |
68
|
0 |
Total |
|
|
5 |
|
Landevej - A (2021) |
Dato |
Placering |
Point |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021
|
|
25. september 2021 |
68
|
0 |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT
|
|
11. september 2021 |
9
|
0 |
Vejle CK 2021
|
|
22. august 2021 |
34
|
0 |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)
|
|
21. august 2021 |
13
|
0 |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb
|
|
7. august 2021 |
125
|
0 |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium
|
|
6. august 2021 |
93
|
0 |
Randers Bike Week 2021 #1 TT
|
|
5. august 2021 |
46
|
0 |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give
|
Eliteherrer (A, B)
|
17. juni 2021 |
47
|
0 |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup
|
|
12. juni 2021 |
42
|
0 |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI
|
|
13. maj 2021 |
15
|
2 |
Total |
|
|
2 |
|
Landevej - B (2021) |
Dato |
Placering |
Point |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021
|
|
8. maj 2021 |
8
|
4 |
State Energy Race 2021 presented by OCC
|
|
25. april 2021 |
3
|
16 |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.
|
|
18. april 2021 |
1
|
20 |
Total |
|
|
40 |
|
Landevej - B (2020) |
Dato |
Placering |
Point |
Ukendt løb |
|
3. oktober 2020 |
6
|
6 |
Ukendt løb |
|
26. september 2020 |
9
|
3 |
Ukendt løb |
|
25. september 2020 |
1
|
20 |
Ukendt løb |
|
22. august 2020 |
1
|
20 |
Ukendt løb |
|
7. august 2020 |
29
|
0 |
Ukendt løb |
|
6. august 2020 |
29
|
0 |
Ukendt løb |
|
5. august 2020 |
6
|
0 |
Total |
|
|
49 |
|
Landevej - A (2019) |
Dato |
Placering |
Point |
Ukendt løb |
|
27. september 2019 |
24
|
0 |
Ukendt løb |
|
29. juni 2019 |
68
|
0 |
Ukendt løb |
|
1. juni 2019 |
9
|
0 |
Slagelse Løbet 2019 - Linjeløb #1 UnoX Cup U19 |
|
6. april 2019 |
86
|
0 |
Total |
|
|
0 |
|
Landevej - A (2018) |
Dato |
Placering |
Point |
Ukendt løb |
|
28. september 2018 |
11
|
2 |
Ukendt løb |
|
31. august 2018 |
19
|
0 |
DM - Elite Herre |
|
30. juni 2018 |
87
|
0 |
Ukendt løb |
|
2. juni 2018 |
20
|
0 |
Total |
|
|
2 |
|
Landevej - B (2018) |
Dato |
Placering |
Point |
Ukendt løb |
|
26. maj 2018 |
2
|
18 |
Ukendt løb |
|
20. maj 2018 |
6
|
4 |
Ukendt løb |
|
19. maj 2018 |
17
|
0 |
Ukendt løb |
|
18. maj 2018 |
37
|
0 |
Ukendt løb |
|
12. maj 2018 |
1
|
20 |
Ukendt løb |
|
5. maj 2018 |
5
|
6 |
Ukendt løb |
|
4. maj 2018 |
7
|
2 |
Ordrup CC Samlet start alle klasser |
|
14. april 2018 |
1
|
20 |
Grøngrossisten Løbet 2018 |
|
13. april 2018 |
4
|
8 |
Ukendt løb |
|
6. april 2018 |
4
|
8 |
Ukendt løb |
|
1. april 2018 |
12
|
2 |
Ukendt løb |
|
31. marts 2018 |
9
|
2 |
Ukendt løb |
|
30. marts 2018 |
1
|
20 |
Total |
|
|
110 |
|
Landevej - B (2017) |
Dato |
Placering |
Point |
Bov Cykle Club |
|
30. september 2017 |
12
|
2 |
MJ Rengørings løbet 2017 |
|
23. september 2017 |
11
|
2 |
Horsens Amatør Cykleklub |
|
9. september 2017 |
6
|
4 |
Integoløbet - X-Treme Cup |
|
2. september 2017 |
18
|
0 |
Poul Erik Bech løbet 2017 (Kolding BC) |
|
18. august 2017 |
5
|
6 |
Middelfart CykelClub |
|
30. juni 2017 |
4
|
8 |
Fri BikeShop - Sønderborg Løbet |
|
17. juni 2017 |
9
|
2 |
JEDK-løbet Herning Cykle Klub |
|
3. juni 2017 |
10
|
2 |
AGRO-TOP Løbet Skive 2017 |
|
20. maj 2017 |
9
|
2 |
Total |
|
|
28 |
|
Landevej - U19 (2017) |
Dato |
Placering |
Point |
RUNDT OM VANDTÅRNET 2017 |
|
12. august 2017 |
3
|
0 |
Total |
|
|
0 |
|
Landevej - B (2016) |
Dato |
Placering |
Point |
Hobro CC |
|
10. september 2016 |
10
|
1 |
MJ Rengørings Landevejsløb 2016 |
|
3. september 2016 |
5
|
3 |
Roskilde Cykle Ring Åbne Løb 2016 |
|
20. august 2016 |
17
|
0 |
Amager Cykle Ring |
|
19. august 2016 |
2
|
6 |
Sønderborg CK |
|
28. maj 2016 |
19
|
0 |
DM U23 og Master-klasser i Haderslev |
|
26. maj 2016 |
5
|
0 |
HAC løbet 2016 |
|
9. april 2016 |
24
|
0 |
Næstved BC - LOXAM-løbet, 2. afdeling af Demin Skilte Junior Cup |
|
2. april 2016 |
37
|
0 |
Næstved BC - Andersen Vinhandel Tempoløbet, 1. afdeling af Demin Skilte Junior Cup- |
|
1. april 2016 |
11
|
0 |
Total |
|
|
10 |
|
Landevej - B (2015) |
Dato |
Placering |
Point |
Bov Løbet 2015 |
|
26. september 2015 |
1
|
8 |
Kvickly Odder Løbet 2015/ 3. afdeling af Xtreme Se |
|
19. september 2015 |
6
|
2 |
Sparekassen Kronjylland løbet. |
|
25. august 2015 |
25
|
0 |
Sorø BC - åbne løb 2015 |
|
22. august 2015 |
12
|
1 |
Ordrup CC Åbne Løb |
|
13. juni 2015 |
19
|
0 |
OK Kvickly Løbet |
|
30. maj 2015 |
8
|
1 |
HCC løbet 2015 - Struer |
|
29. maj 2015 |
8
|
1 |
Frøs Herreds Sparekasse Løbet - J/F Mesterskab TT |
|
8. maj 2015 |
23
|
0 |
Agro Top Løbet |
|
25. april 2015 |
9
|
1 |
Total |
|
|
14 |
|
Landevej - C (2015) |
Dato |
Placering |
Point |
NBC - LOXAM-løbet, Lindberg Sport Junior Cup 1. afd. |
|
18. april 2015 |
1
|
8 |
Hobro-løbet 1. afdeling Tornado Cup |
|
17. april 2015 |
1
|
8 |
Sparekassen Vendsyssel II |
|
11. april 2015 |
1
|
8 |
Sparekassen Vendsyssel |
|
10. april 2015 |
6
|
2 |
Total |
|
|
26 |
|
Cross - () |
Dato |
Placering |
Point |
Ukendt løb |
|
11. oktober 2014 |
13
|
0 |
Total |
|
|
0 |
|