Landevej - A (2021) |
Dato |
Placering |
Point |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup
|
|
12. juni 2021 |
32
|
0 |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021
|
|
6. juni 2021 |
15
|
2 |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP
|
|
24. maj 2021 |
53
|
0 |
ABC Linjeløb 2021
|
|
15. maj 2021 |
22
|
0 |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.
|
|
18. april 2021 |
19
|
2 |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19
|
|
5. april 2021 |
36
|
0 |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb
|
|
4. april 2021 |
52
|
0 |
Total |
|
|
4 |
|
Landevej - U19 (2020) |
Dato |
Placering |
Point |
Ukendt løb |
|
3. oktober 2020 |
7
|
5 |
Ukendt løb |
|
2. oktober 2020 |
45
|
0 |
Ukendt løb |
|
26. september 2020 |
14
|
2 |
Ukendt løb |
|
25. september 2020 |
43
|
0 |
Ukendt løb |
|
12. september 2020 |
4
|
10 |
Greve CC DCU og DCU-SJ Denim og Uno X Cup |
|
15. august 2020 |
76
|
0 |
Ukendt løb |
|
8. august 2020 |
1
|
6 |
Ukendt løb |
|
8. august 2020 |
3
|
16 |
Ukendt løb |
|
7. august 2020 |
38
|
0 |
Ukendt løb |
|
6. august 2020 |
2
|
4 |
Ukendt løb |
|
5. august 2020 |
23
|
0 |
Total |
|
|
43 |
|
Landevej - U19 (2019) |
Dato |
Placering |
Point |
Youth Tour 2019 samlet |
|
18. maj 2019 |
53
|
0 |
Slagelse Løbet 2019 - Linjeløb #1 UnoX Cup U19 |
|
6. april 2019 |
11
|
2 |
Total |
|
|
2 |
|
Landevej - U17 (2018) |
Dato |
Placering |
Point |
B&U DM 2018 - Linieløb |
|
25. august 2018 |
5
|
12 |
B&U DM 2018 - ENKELTSTART - SAMLET TILMELDING |
|
24. august 2018 |
6
|
8 |
Ukendt løb |
|
23. juni 2018 |
1
|
20 |
Ukendt løb |
|
22. juni 2018 |
2
|
18 |
Nakskov Enkeltstart (SM) |
|
15. juni 2018 |
2
|
18 |
Ukendt løb |
|
9. juni 2018 |
9
|
2 |
Ukendt løb |
|
8. juni 2018 |
4
|
8 |
Ukendt løb |
|
2. juni 2018 |
4
|
8 |
Ukendt løb |
|
26. maj 2018 |
1
|
20 |
Ukendt løb |
|
25. maj 2018 |
4
|
8 |
Ukendt løb |
|
20. maj 2018 |
4
|
8 |
Ukendt løb |
|
19. maj 2018 |
20
|
2 |
Ukendt løb |
|
18. maj 2018 |
1
|
20 |
Ukendt løb |
|
11. maj 2018 |
5
|
0 |
Ukendt løb |
|
11. maj 2018 |
3
|
16 |
Ukendt løb |
|
10. maj 2018 |
3
|
1 |
Ukendt løb |
|
10. maj 2018 |
7
|
0 |
Ukendt løb |
|
9. maj 2018 |
2
|
2 |
Ukendt løb |
|
9. maj 2018 |
5
|
0 |
Sorø BC Samlet start Alle klasser Øresundskop 2 |
|
5. maj 2018 |
3
|
16 |
Samlet stilling Youth Tour 2018 by SPAREKASSEN SJÆLLAND-FYN - arrangør HSC og TCR |
|
26. april 2018 |
65
|
0 |
Mærk Næstved Tempoløbet |
|
21. april 2018 |
1
|
20 |
Ordrup CC Samlet start alle klasser |
|
14. april 2018 |
5
|
6 |
Grøngrossisten Løbet 2018 |
|
13. april 2018 |
5
|
6 |
Greve CC Åbne Løb |
|
7. april 2018 |
1
|
20 |
Ukendt løb |
|
1. april 2018 |
6
|
4 |
Ukendt løb |
|
31. marts 2018 |
1
|
20 |
Ukendt løb |
|
30. marts 2018 |
1
|
20 |
Ukendt løb |
|
24. marts 2018 |
1
|
20 |
Total |
|
|
303 |
|
Landevej - U19 (2018) |
Dato |
Placering |
Point |
CC Hillerød åbne landevejsløb 2018 |
|
22. september 2018 |
7
|
2 |
Ukendt løb |
|
15. september 2018 |
1
|
20 |
Ukendt løb |
|
14. september 2018 |
10
|
2 |
Ukendt løb |
|
1. september 2018 |
1
|
20 |
Ukendt løb |
|
31. august 2018 |
1
|
20 |
DM Dame og herre U19 samlet start |
|
29. juni 2018 |
16
|
0 |
DM-ugen LFCK 28 juni enkeltstarterne |
|
27. juni 2018 |
58
|
0 |
Total |
|
|
64 |
|
Landevej - U17 (2017) |
Dato |
Placering |
Point |
SM - Parløb 2017 - Værløse-Farum Cykleklub og Holte CK - Dan Bolig løbet 2017 |
|
22. september 2017 |
4
|
9 |
Øresunds-Koppen-finale ved CK Kronborg |
|
16. september 2017 |
12
|
2 |
Øresunds Cup 7 (Amager CR Kbh) |
|
15. september 2017 |
11
|
2 |
BU DM 2017 Team Cycling Ringsted og Ringsted Kommune lørdag d 26 august og søndag d 27 august 2 |
|
26. august 2017 |
7
|
4 |
B&U DM 2017 Team Cycling Ringsted og Ringsted Kommune lørdag d 26 august og søndag d 27 august 2 |
|
25. august 2017 |
15
|
4 |
GC (samlet resultat) Randers Bike Week |
|
5. august 2017 |
13
|
2 |
Trampenlinjet |
|
22. juli 2017 |
3
|
16 |
Ringenloppet og Öresunds-Kop nr 5 |
|
21. juli 2017 |
9
|
2 |
Fredericia Cycle Club |
|
1. juli 2017 |
6
|
4 |
Middelfart CykelClub |
|
30. juni 2017 |
5
|
6 |
DM for Hold 2017 - CP Entreprise 2017 |
|
16. juni 2017 |
5
|
0 |
CP Entrepriseløbet 2017 - DM for Master 2017 |
|
10. juni 2017 |
29
|
0 |
Lindberg Sport Løbet Hammel |
|
4. juni 2017 |
7
|
2 |
JEDK-løbet Herning Cykle Klub |
|
3. juni 2017 |
54
|
0 |
Silkeborg I F Cykling |
|
2. juni 2017 |
3
|
16 |
Odder Cykel Klub |
|
24. maj 2017 |
6
|
8 |
Öresunds Kop 4 - Vincoloppet landevejslöb |
|
20. maj 2017 |
3
|
16 |
Öresunds Kop 3 - Vincoloppet enkelt start |
|
19. maj 2017 |
5
|
6 |
Rytgerløbet 2017 en del af Øresunds Cup2 |
|
29. april 2017 |
7
|
2 |
Øresunds Cup 1 afdeling |
|
28. april 2017 |
5
|
6 |
Sparekassen Vendsyssel-løbet - CRAFT Cup |
|
16. april 2017 |
19
|
2 |
Sparekassen Vendsyssel-løbet - CRAFT Cup |
|
15. april 2017 |
10
|
2 |
Sorø BC - åbne løb 2017 |
|
8. april 2017 |
5
|
6 |
Edlund løbet 2017 - Greve CC |
|
1. april 2017 |
1
|
20 |
Slagelse Løbet 2017 |
|
31. marts 2017 |
8
|
2 |
Total |
|
|
139 |
|
Landevej - U19 (2017) |
Dato |
Placering |
Point |
Sydkysten Cycling - SM Linieløb 2017 |
|
23. september 2017 |
33
|
0 |
Total |
|
|
0 |
|
Landevej - U15 (2016) |
Dato |
Placering |
Point |
DU DM Herning 2016 Linieløb |
|
27. august 2016 |
18
|
0 |
DU DM Herning 2016 Enkelstart |
|
26. august 2016 |
2
|
12 |
Sponsorløbet Fredericia CC |
|
1. juli 2016 |
4
|
4 |
Kolding BC |
|
18. juni 2016 |
1
|
8 |
DM Holdløb Powered by MENY |
|
17. juni 2016 |
4
|
0 |
Ordrup CC |
|
11. juni 2016 |
1
|
8 |
CK FIX Løbet |
|
10. juni 2016 |
4
|
4 |
Hedensted CK |
|
4. juni 2016 |
1
|
8 |
Sønderborg CK |
|
28. maj 2016 |
1
|
8 |
DM U23 og Master-klasser i Haderslev |
|
27. maj 2016 |
26
|
0 |
LFCK - CP Entrepriseløbet 2016 |
|
21. maj 2016 |
2
|
6 |
Nakskov CC - Nordic Sugar løbet |
|
20. maj 2016 |
2
|
6 |
Lindberg Sport Løbet, Hammel |
|
15. maj 2016 |
19
|
1 |
JE.DK Løbet Herning |
|
14. maj 2016 |
17
|
1 |
Odder CK - Tour de Himmelfart |
|
4. maj 2016 |
3
|
5 |
Youth Tour 2016 - GC |
|
23. april 2016 |
2
|
6 |
Aalborg Cykle-Ring |
|
16. april 2016 |
1
|
8 |
Team Cycling Ringsted og Ringsted kommunes åbne ROCKWOOL løb 2016 (Bemærk ny frist for tilmelding) |
|
9. april 2016 |
3
|
5 |
Slagelse Løbet 2016 - Slagelse CR |
|
8. april 2016 |
2
|
6 |
Skive CK 2. afdeling af Tornado Cup for U17 |
|
2. april 2016 |
1
|
8 |
Middelfart CC - SuperBrugsen Løbet |
|
27. marts 2016 |
1
|
8 |
Total |
|
|
112 |
|
Landevej - U17 (2016) |
Dato |
Placering |
Point |
Værløse Farum Cykle Klub og Holte CK --- danbolig - løbet 2016 --- |
|
16. september 2016 |
26
|
0 |
Total |
|
|
0 |
|
Landevej - U15 (2015) |
Dato |
Placering |
Point |
Bov Løbet 2015 |
|
26. september 2015 |
1
|
8 |
Tønder ACR |
|
25. september 2015 |
31
|
0 |
Tissø CR |
|
19. september 2015 |
2
|
6 |
Kvickly Odder Løbet 2015/ 3. afdeling af Xtreme Se |
|
19. september 2015 |
1
|
8 |
Haderslev Starup CK løbet |
|
12. september 2015 |
2
|
6 |
CC Hillerød |
|
11. september 2015 |
3
|
5 |
Roskilde Cykle Ring |
|
5. september 2015 |
41
|
0 |
Lyngby CC |
|
4. september 2015 |
33
|
0 |
B&U DM RR |
|
29. august 2015 |
17
|
2 |
B&U DM TT |
|
28. august 2015 |
9
|
2 |
Sorø BC - åbne løb 2015 |
|
21. august 2015 |
40
|
0 |
CK Fix Rødovre - BEMÆRK ÆNDRET RUTE |
|
20. juni 2015 |
40
|
0 |
Criterium Vitamin Well Copenhagen - FBL |
|
19. juni 2015 |
4
|
4 |
Ordrup CC Åbne Løb |
|
13. juni 2015 |
7
|
1 |
Nishiki Løbet 2015 |
|
5. juni 2015 |
3
|
5 |
Lindberg Sport Pinseløbet 3 afd. Marcello Bergamo |
|
24. maj 2015 |
10
|
1 |
JE.dk Herning Løbet 2. Afd. Marcello Bergamo Cup |
|
23. maj 2015 |
7
|
1 |
Tour de Himmelfart II 2015 |
|
13. maj 2015 |
1
|
8 |
Greve CC - Youth Tour - GC |
|
2. maj 2015 |
5
|
3 |
Agro Top Løbet |
|
25. april 2015 |
2
|
6 |
Slagelse CR |
|
24. april 2015 |
12
|
1 |
NBC - LOXAM-løbet, Lindberg Sport Junior Cup 1. afd. |
|
18. april 2015 |
17
|
1 |
NBC - LexJuris Tempoløbet |
|
17. april 2015 |
4
|
4 |
Sparekassen Vendsyssel II |
|
11. april 2015 |
3
|
5 |
Total |
|
|
77 |
|