Læs mere om de forskellige klubtyper her


Klub Distrikt Type
ABC København Distrikt Sjælland Eliteklub
Acrog-Tormans / Balen BC Distrikt Jylland/Fyn Udenlandsk team
Adventure Cycling UNITY Teams Dansk team
AFG135 Distrikt Jylland/Fyn Udenlandsk klub
Agerskov Cykel Klub af 1991 Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Airtox - Carl Ras Teams UCI team
Allerød Cykle Klub Distrikt Sjælland Basisklub
Allerød Orienteringsklub Distrikt Sjælland Basisklub
Amager Cykle Ring Distrikt Sjælland Eliteklub
ARBÖ MiKo PV ON-Fahrrad Teams Udenlandsk team
Askov Mudeaters Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Assentoft Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Astana Qazaqstan Team Teams UCI team
Audax Randonneurs Danemark Distrikt Sjælland Basisklub
BCC Elite Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Beijers Coaching CK Distrikt Sjælland Udenlandsk klub
BHS - PL Beton Bornholm Teams UCI team
Bialini Gomola CCN Teams Udenlandsk team
Billund Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Bingoal WB Teams Udenlandsk team
Birkerød Bicycle Club Distrikt Sjælland Eliteklub
Bjerringbro BMX Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
BMX Limfjord Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Bogense Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Boldklubben Frem Sakskøbing Distrikt Sjælland Basisklub
BORA - Hansgrohe Teams UCI team
Bording Cykel Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Bornholms Cycle Club Distrikt Sjælland Eliteklub
Bov Cykle Club Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Bramming Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Brande Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Brandvæsenets Idrætsforening Distrikt Sjælland Basisklub
Breakaway Cycling Club Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Bredballe Idrætsforening Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Broby Idrætsforening Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Brussels Cycling Team Distrikt Jylland/Fyn Udenlandsk team
Brøndby Cykel Motion Distrikt Sjælland Basisklub
Brønderslev Motions Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Brørup Cykel Klub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
BSR-Cykelmotion Distrikt Sjælland Basisklub
Børkop Motion Cyklister Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Cannibal B Victorious Teams Udenlandsk team
Cannondale Factory Racing Teams UCI team
Canyon CLLCTV Teams Udenlandsk team
Carbonbike Giordana by Gen Z Teams Udenlandsk team
CeramicSpeed Herning CK Elite Teams Dansk team
CeramicSpeed Herning CK Junior Teams Dansk team
Chaney Windows and Doors Cycling Teams UCI team
Christiansfeld Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Ciclista Rostese Teams Udenlandsk team
CK Kronborg Distrikt Sjælland Eliteklub
CK Lunedi Distrikt Sjælland Udenlandsk klub
CK Ringen Distrikt Sjælland Udenlandsk klub
CK Öresund Distrikt Sjælland Udenlandsk klub
Copenhagen Virtual Cycling (Grøndal MultiCent Distrikt Sjælland Basisklub
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) Distrikt Sjælland Eliteklub
Cycling DS Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Cykel Klubben Djurs Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Cykel Klubben Aars Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Cykel Motion Biersted Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Cykelglæden Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Cykelmotion Viborg Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Cykle Clubben Hjørring Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Cykle Klubben Nordsjælland Distrikt Sjælland Eliteklub
Cykle Klubben Aarhus Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Cykleklubben Fix Rødovre Distrikt Sjælland Eliteklub
Cykleklubben Viking Distrikt Sjælland Basisklub
Cyklemotion Odense Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Cyklemotion Sønderborg Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Cykling Odense Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Danfoss Cykel Klub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Danmarks Cykle Union Teams Dansk team
Dansk Håndcykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Dansk Mountainbike Klub Distrikt Sjælland Eliteklub
DBC Ballerup Distrikt Sjælland Eliteklub
DECATHLON AG2R LA MONDIALE Development Team Teams UCI team
Distrikt Jylland Fyn Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Distrikt Sjælland Moderklub Distrikt Sjælland Eliteklub
Doltcini-Watersley R+D Road Team Teams Udenlandsk team
Dragon BMX Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Dragør Cykelklub Distrikt Sjælland Basisklub
Dronninglund Motions Ck Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
eCykle Klub Danmark Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
EF Education - Easypost Teams UCI team
EF Education-Cannondale Teams UCI team
Elev-Nye Idrætsforening - Cykling Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Ellum BMX Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Esbjerg Cykle Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Falcon BMX Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Farto-BTC Women's Cycling Team Teams Udenlandsk team
FDJ-Suez Teams UCI team
Feldborg BMX (Aktiv Feldborg) Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
FIF Atletik og Motion Distrikt Sjælland Basisklub
Filskov Cykel Klub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Fjends Motionscykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Fjordager Idrætsforening Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
FK 73 - Kragelund Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
FL Smidth-Cykelmotion Distrikt Sjælland Basisklub
FLUIF-MORS Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
FOUR ES International Project Teams UCI team
Fredericia Cycle Club Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Fredericia Trihjulet Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Frederiksberg Bane-& Landevejsklub Distrikt Sjælland Eliteklub
Frederikshøj Cycling Club Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Frederiksværk Motions Cykelklub Distrikt Sjælland Basisklub
Furesø Cykle Club Distrikt Sjælland Basisklub
Faaborg Ski- og Motionsklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Galten Cykel Klub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
GEN-S Distrikt Jylland/Fyn Udenlandsk klub
Gentofte CC Distrikt Sjælland Basisklub
Ghost Factory Racing Team Teams UCI team
Give Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Gl Rye MTB Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Gram Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Grenaa Cykle Club Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Greve Cykle Club Distrikt Sjælland Eliteklub
Gribskov Cykel Motion Distrikt Sjælland Basisklub
Grindsted Cykel Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Grouwels Watersley R+D 23 Teams Udenlandsk team
Gråsten Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Haderslev BMX-klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Haderslev Starup Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Hagens Berman - Jayco Teams UCI team
Hald Ege – Ravnstrup KFUM Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Hammel Cykle Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Hammerum Gjellerup Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Hareskov Cykelklub Distrikt Sjælland Eliteklub
Haslev Cykelmotion Distrikt Sjælland Basisklub
Hedensted Cykel Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Herning Cykle Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Hillerød MTB Klub Distrikt Sjælland Basisklub
HMIF (Hoptrup-Marstrup Idrætsforening) Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Hobro Cykle Club af 1938 Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Holbæk Cykelsport Distrikt Sjælland Eliteklub
Holbæk Trial Klub Distrikt Sjælland Eliteklub
Holstebro Cycleclub af 1960 Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Holstebro Cykelmotion af 1994 Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Holsted Cykel Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Holte MTB Klub Distrikt Sjælland Eliteklub
Horsens Amatør Cykleklub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Hovedgård Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Hurup Thy Cykel Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Hvidovre Cykle Klub Distrikt Sjælland Eliteklub
Hvidovre Trail Distrikt Sjælland Basisklub
IK Hero Teams Udenlandsk klub
Ikast Atletik- og Motionsforening Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Ikast BMX Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Ilbro-Lørslev Idrætsforening Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
INEOS Grenadiers Teams UCI team
Ishøj Motion Cykle Club Distrikt Sjælland Basisklub
Isorex Cycling Team Teams Udenlandsk team
Israel-Premier Tech Teams UCI team
Jegerup Omegns Cykelklub (JOCK) Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Jernbanernes Idrætsforening Århus Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Johnny Cash Cykelklub Distrikt Sjælland Eliteklub
Jönköpings CK Distrikt Sjælland Udenlandsk klub
K C K Herlev Distrikt Sjælland Eliteklub
Kalundborg BMX klub Distrikt Sjælland Eliteklub
Kalundborg Cykle Club Distrikt Sjælland Eliteklub
KDM-Pack Cycling-team Teams Udenlandsk team
Kerteminde Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Kirke Hyllinge Cykelmotion Distrikt Sjælland Basisklub
Kjellerup Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Klampenborg CC Distrikt Sjælland Eliteklub
Knaber Cyklisterne Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Kolding Bicycle Club Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Korup-Motion-Cykling (Korup IF) Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
KÆDEN Nr Lyndelse Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Københavns BMX Klub Distrikt Sjælland Eliteklub
Køge BMX Klub Distrikt Sjælland Eliteklub
Køge Cykel Ring Distrikt Sjælland Eliteklub
Lapierre Mavic Unity Teams Udenlandsk team
Le Pedaleur De Charme Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Leeze Vermarc Racing team Distrikt Jylland/Fyn Udenlandsk team
Lemvig Cykle Klub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Levante Fuji Shizuoka Teams Udenlandsk team
LIDL-TREK Teams UCI team
Lidl-Trek Future Racing Teams UCI team
Linak Cykleklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Lolland-Falster Cykle Klub Distrikt Sjælland Eliteklub
Lotto Dstny Teams UCI team
Lotto Dstny Ladies Teams Udenlandsk team
Lyngby Cycle Club Distrikt Sjælland Eliteklub
Løgstør Håndboldklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Malmø CK Distrikt Sjælland Udenlandsk klub
Mejrup Cykleclub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Middelfart Cykel Club Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Midtfyns Cykle Club Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Morsø Cykel Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Motionscykelklubben Himmerland Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Motionscykelklubben i Skævinge Komm Distrikt Sjælland Basisklub
Motionscykelklubben medVIND Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Motionscykelklubben Ringe Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Motionscykelklubben Ventoux Distrikt Sjælland Basisklub
Motionscykle Klubben Baghjulet Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Mountain Bike Klub Silkeborg Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Mountainbike Club Vejle Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Movistar Team Teams UCI team
MTB 6000 Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
MTB Esbjerg Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
MTB Frederikshavn Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
MTB Kolding Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
MTB Randers Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
MTB Stensbæk Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
MTB Sønderborg Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Multi Motion Assens Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Møldrup BMX Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Nakskov Cykle Club Distrikt Sjælland Eliteklub
Nexø Motion Cykel Club Distrikt Sjælland Basisklub
Nibe Motions Cykel Club Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Nordjysk Bicycle Club - Frederikshavn Motion Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Notmark Sogns Ungdomsforening Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Novapor Speedbike Team Teams UCI team
Nr Hostrup Ungdomsforening Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Nr Søby Cykel Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Nyborg Cykle Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Nykøbing Sjælland Cykelmotion Distrikt Sjælland Basisklub
Næsby Cykel Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Næstved Bicycle Club Distrikt Sjælland Eliteklub
Næstved Cykel-Motion Distrikt Sjælland Basisklub
Nørre Aaby Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Nørrebro Cykleklub Distrikt Sjælland Eliteklub
Odder Cykel Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Odense Orienteringsklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Odense Politis Idrætsforening Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Odense Triathlon Klub - Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Oksbøl Cykel Team Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Ordrup Cykle Club Distrikt Sjælland Eliteklub
Pandrup Mountainbike Klub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Pedal-Atleterne Fredensborg Distrikt Sjælland Basisklub
Politiets Idrætsforening, Århus Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Politiets IF Kbh-Cykling Distrikt Sjælland Eliteklub
Proton Cycling Academy Teams Udenlandsk team
Racing Bjerringbro Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Racing Kolding Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Racing89ers Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Randers BMX Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Randers Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Randers Cykleklub af 1910 Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Rapha Cycling Club Amsterdam Distrikt Jylland/Fyn Udenlandsk klub
Rendezvous Cycling Club Distrikt Sjælland Udenlandsk klub
Restore Cycling Team Distrikt Jylland/Fyn Udenlandsk klub
Ribe Cycle Club Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Rigspolitiets Idrætsforening (RPIF) Distrikt Sjælland Basisklub
Ringkøbing Cykle Club Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Ringsted Motionsklub Distrikt Sjælland Basisklub
Rold Skov MTB Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Roskilde BMX Klub Distrikt Sjælland Eliteklub
Roskilde Cykel Motion Distrikt Sjælland Basisklub
Roskilde Cykle Ring Distrikt Sjælland Eliteklub
Roskilde Mountainbike Klub Distrikt Sjælland Eliteklub
Ry CC Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Rødekro Cykle Club RKCC Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Rønnede If Cykelmotion Distrikt Sjælland Basisklub
Sabgal Anicolor Cycling Team Teams Udenlandsk team
Sallingsund Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
SALTO SYSTEMS NORDIC CYCLING Distrikt Sjælland Basisklub
Saltum Trim Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
SCC - Skrænten Cyclecross Club Distrikt Sjælland Eliteklub
SCOTT CREUSE OXYGENE GUERET Teams Udenlandsk team
Seje Sild Cykler ABC Distrikt Sjælland Basisklub
SemiProTour Distrikt Sjælland Basisklub
Sersambandið fyri Súkkling og Triathlon Distrikt Jylland/Fyn Udenlandsk klub
Sidevinden Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Sig Cycling Club Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Silkeborg Cr Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Silkeborg IF Cykling Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Skanderborg BMX Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Skanderborg Cykleklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Skiklubben Hareskov Distrikt Sjælland Basisklub
Skive Cykle Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Skjern Gymnastikforening af 1916 Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Skovlyst MTB Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Slagelse Cykle Ring Distrikt Sjælland Eliteklub
Slagelse Cykle Ring Motion Distrikt Sjælland Basisklub
Slagelse MTB Distrikt Sjælland Eliteklub
Slangerup Cykel Klub Distrikt Sjælland Basisklub
Snedsted GIF – Motionsforening Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Snejbjerg Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Solbjerg IF Cycling. Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Sorø Bicycle Club Distrikt Sjælland Eliteklub
Sorø BMX Distrikt Sjælland Eliteklub
Soudal - Quick-Step Teams UCI team
Spellman Dublin Port Cycling Team Teams UCI team
Spellmann Dublin Port Track Team Teams UCI team
Staffanstorp CK Distrikt Sjælland Udenlandsk klub
Stjær e-Cycling Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Struer Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Støvring Motions Cykleklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Sunds Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Svealand Cycling Team Distrikt Sjælland Udenlandsk team
Svendborg Cykle Club Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Svendborg Mountainbike Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Sydbyens Cykelklub Kolding Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Sydhavns BMX Distrikt Sjælland Basisklub
Sydkystens Cycling Distrikt Sjælland Eliteklub
Sæby Motions Cykel Club Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Sønderborg Cykle Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Søvind Cykel-Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Tarp Cykel-Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
TDT-Unibet Teams Udenlandsk team
Team 9280 Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Team Asmussen Cykling Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Team Bach Advokater - Giant Store Teams Dansk team
Team CO:PLAY - Giant Store Teams Dansk team
Team coloQuick Teams UCI team
Team Compendium Distrikt Sjælland Basisklub
Team Cycling Ringsted Distrikt Sjælland Eliteklub
Team dsm-firmenich PostNL Teams UCI team
Team Egtved Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Team Give Elementer Teams Dansk team
Team Give Steel - 2M Cycling Elite Teams Dansk team
TEAM GRENKE - AUTO EDER Teams Udenlandsk team
Team Hjallerup Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Team IBT - Tripeak Teams Dansk team
Team Inca Teams Udenlandsk team
Team Interklima ABC Copenhagen Teams Dansk team
Team Jayco Alula Teams UCI team
Team Kvickly Odder Teams Dansk team
Team Mascot WorkWear Teams Dansk team
Team Namedsport-Uptivo Teams Udenlandsk team
Team Novo Nordisk development Teams UCI team
Team Nyt Syn by Fialla - U19 Teams Dansk team
Team Nyt Syn by Fialla - U19P Teams Dansk team
Team RYTGER Carl Ras JUNIOR Teams Dansk team
Team Solme Olmo Teams Udenlandsk team
Team SSC - Skarp Salling Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Team Sydbank BACH Advokater Teams Dansk team
Team Torelli Teams Udenlandsk team
Team Taasinge Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior Teams Dansk team
Team Visma | Lease a Bike Teams UCI team
Team Visma | Lease a Bike Development Teams Udenlandsk team
Team Zealand Cycling - Kuehne+Nagel Teams Dansk team
Team Aalborg Sparekassen Danmark Teams Dansk team
Team Aalborg Sparekassen Danmark Women Teams Dansk team
Team Aalborg Talent Sparekassen Danmark Teams Dansk team
Testrup Mårslet Gymnastikforening Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Thy BMX Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Thy Cykle Ring Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Tirana Cycling Team Distrikt Jylland/Fyn Udenlandsk team
Tistrup Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Tjæreborg Cycling Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Tjørring Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Toftlund Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Trek Future Racing Teams UCI team
Tryg Cykelforening Distrikt Sjælland Basisklub
Tscherning Cycling Academy Teams Dansk team
TSIF Cykling - Taulov BMX Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
TST Tilst Cykling Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Tudor Pro Cycling Teams Udenlandsk team
Tønder Amatør Cykle Ring Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Tønder BMX Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Tønder Cykle Motion - TCM Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Taastrup TIK - Motionscykling Distrikt Sjælland Basisklub
Ulkestrup Cycling Club ("UCC") Distrikt Sjælland Basisklub
UNO-X MOBILITY Teams UCI team
Uno-X Mobility Development Team Teams UCI team
Varde BMX Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Varde Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Vejen Bicycle Club Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Vejgaard Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Vejle Cykel Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Vejle Cykel Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Velo Cycling Club Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
VHG Cykelsport Distrikt Sjælland Basisklub
Viborg MTB Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Viborg Trial Klub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Vodskov Motions Cykel Club Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Vordingborg Motions Cykleklub Distrikt Sjælland Basisklub
Værløse-Farum Cykleklub Distrikt Sjælland Eliteklub
WATERSLEY RACE & DEVELOPMENT CYCLING TEAM Teams Udenlandsk team
WILIER-VITTORIA FACTORY TEAM XCO Teams UCI team
WILLING ABLE Racing Teams Dansk team
Zalf Euromobil Désirée Fior Teams UCI team
Ærø Cykle Motion CC Flying Heroes Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Ølgod Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Ølsemagle Motion Distrikt Sjælland Basisklub
Ølsted Cykelmotion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Ølstykke Cykle Klub Distrikt Sjælland Basisklub
Østjysk BMX Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Aalborg Cykle-Ring Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Aalborg Cykle-Ring Motion Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Aalborg Mountainbikeklub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Aarhus Cyklebane Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Aarhus MTB Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Aarhus Studenternes Cykelklub Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Aars BMX Klub - Lynet Distrikt Jylland/Fyn Eliteklub
Aarup Motions Cykle Klub Distrikt Jylland/Fyn Basisklub
Åstorps CK Distrikt Sjælland Udenlandsk klub