Landevej - A (2022) Dato Placering Point
Tønder ACR løbet 2022   24. september 2022  14  
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022   18. september 2022  10  
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup   11. september 2022  44  
CK Nordsjælland Linjeløb 2022   14. august 2022  26  
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb   7. august 2022  47  
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point   7. august 2022  43  
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb   6. august 2022  35  
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium   5. august 2022  50  
Randers Bike Week 2022 #1 TT   4. august 2022  58  
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL   30. juli 2022  19  
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup DEMIN CUP (A)   12. juni 2022  45  
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP   6. juni 2022  34  
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP   5. juni 2022  3   16 
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP   4. juni 2022  45  
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club   15. maj 2022  58  
Kolding BC Løbet 2022   1. maj 2022  42  
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC   30. april 2022  15  
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg   18. april 2022  35  
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club   27. marts 2022  70  
Total     22

Landevej - U19 (2021) Dato Placering Point
Hobro løbet 2021   19. september 2021  1   20 
Odder CK   18. september 2021  4   10 
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021   12. september 2021  4   10 
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021   5. september 2021  2   18 
Middelfart 2021   4. september 2021  19  
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat   8. august 2021  33  
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb   7. august 2021  17  
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium   6. august 2021  3  
Randers Bike Week 2021 #1 TT   5. august 2021  101  
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg UnoX Cup (U19)   1. august 2021  47  
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC   13. juni 2021  11  
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup   12. juni 2021  26  
CK Nordsjælland Linjeløb 2021   6. juni 2021  8  
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club   5. juni 2021  1   20 
Slagelseløbet 2021   30. maj 2021  19  
CK Djurs 2021   29. maj 2021  7  
ABC Linjeløb 2021   15. maj 2021  10  
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021   8. maj 2021  3   16 
Youth Tour RCR & TCR 4 etape - 2.års(U19)   2. maj 2021  7  
Youth Tour RCR & TCR 3 etape - 2.års(U19)   1. maj 2021  7  
Youth Tour RCR & TCR 2. Etape - Enkeltstart - 2.års(U19)   1. maj 2021  37  
Youth Tour RCR & TCR 1. Etape - 2.års (U19)   30. april 2021  11  
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master   24. april 2021  9  
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. Gr.2(U19)   18. april 2021  8  
Total     117

Landevej - MJ (2020) Dato Placering Point
Ukendt løb   22. august 2020  8  
Total     4

Landevej - U19 (2020) Dato Placering Point
Ukendt løb   26. september 2020  18  
Ukendt løb   19. september 2020  9  
Ukendt løb   12. september 2020  5  
Ukendt løb   5. september 2020  15  
Ukendt løb   22. august 2020  8  
Greve CC DCU og DCU-SJ Denim og Uno X Cup   15. august 2020  52  
Ukendt løb   8. august 2020  24  
Ukendt løb   8. august 2020  32  
Ukendt løb   7. august 2020  35  
Ukendt løb   6. august 2020  46  
Ukendt løb   5. august 2020  53  
Total     21

Landevej - Felt U17-U19P (2019) Dato Placering Point
Ukendt løb   3. august 2019  8  
Ukendt løb   2. august 2019  46  
Ukendt løb   1. august 2019  7  
Ukendt løb   31. juli 2019  52  
Total     0

Landevej - U17 (2019) Dato Placering Point
Ukendt løb   21. september 2019  3   16 
Ukendt løb   20. september 2019  5  
Amager CR Åbne løb - Demin Cup 4 - UnoX Cup 9 powered by Morgens Lind VVS   14. september 2019  2   18 
Ukendt løb   31. august 2019  7  
Ukendt løb   30. august 2019  60  
Ukendt løb   23. august 2019  12  
Autorudeservicedk-Løbet - Næstved BC   17. august 2019  7  
Ukendt løb   16. august 2019  7  
Holbæk CS - Demin Cup 3 - UnoX Cup 7   10. august 2019  4   10 
Ukendt løb   9. august 2019  9  
Ukendt løb   3. august 2019  8  
Ukendt løb   3. august 2019  32  
Ukendt løb   2. august 2019  46  
Ukendt løb   1. august 2019  7  
Ukendt løb   31. juli 2019  51  
Ukendt løb   28. juni 2019  8  
U23 DM + øvrige klasser   22. juni 2019  2   18 
Ukendt løb   21. juni 2019  2   18 
Ukendt løb   15. juni 2019  1   20 
Ukendt løb   7. juni 2019  6  
Ukendt løb   31. maj 2019  20  
Ukendt løb   31. maj 2019  18  
Ukendt løb   30. maj 2019  110  
Ukendt løb   30. maj 2019  9  
Ukendt løb   29. maj 2019  6  
Ukendt løb   29. maj 2019  7  
Ukendt løb   25. maj 2019  11  
Ukendt løb   24. maj 2019  8  
Ukendt løb   10. maj 2019  9  
Ukendt løb   27. april 2019  1   20 
Ukendt løb   21. april 2019  4   10 
Ukendt løb   20. april 2019  7  
Ukendt løb   13. april 2019  4   10 
Ukendt løb   12. april 2019  4   10 
Slagelse Løbet 2019 - Linjeløb #1 UnoX Cup U19   6. april 2019  6  
Ukendt løb   30. marts 2019  10  
Total     218

Landevej - U16 (2018) Dato Placering Point
Ukendt løb   11. maj 2018  16  
Ukendt løb   11. maj 2018  23  
Ukendt løb   10. maj 2018  52  
Ukendt løb   10. maj 2018  7  
Ukendt løb   9. maj 2018  10  
Ukendt løb   9. maj 2018  12  
Total     2

Landevej - U17 (2018) Dato Placering Point
Ukendt løb   29. september 2018  9  
Ukendt løb   21. september 2018  9  
Ukendt løb   15. september 2018  4  
Ukendt løb   14. september 2018  3   16 
Ukendt løb   1. september 2018  5  
Ukendt løb   31. august 2018  2   18 
B&U DM 2018 - Linieløb   25. august 2018  30  
B&U DM 2018 - ENKELTSTART - SAMLET TILMELDING   24. august 2018  89  
Ukendt løb   18. august 2018  5  
Ukendt løb   28. juli 2018  10  
Ukendt løb   28. juli 2018  19  
Ukendt løb   27. juli 2018  25  
Ukendt løb   26. juli 2018  24  
Ukendt løb   25. juli 2018  28  
Ukendt løb   23. juni 2018  19  
Ukendt løb   9. juni 2018  11  
Ukendt løb   2. juni 2018  31  
Ukendt løb   26. maj 2018  27  
Ukendt løb   20. maj 2018  16  
Ukendt løb   19. maj 2018  31  
Ukendt løb   18. maj 2018  78  
Ukendt løb   11. maj 2018  16  
Ukendt løb   11. maj 2018  23  
Ukendt løb   10. maj 2018  52  
Ukendt løb   10. maj 2018  7  
Ukendt løb   9. maj 2018  10  
Ukendt løb   9. maj 2018  12  
Ukendt løb   21. april 2018  10  
Ordrup CC Samlet start alle klasser   14. april 2018  59  
Ukendt løb   6. april 2018  12  
Ukendt løb   1. april 2018  18  
Ukendt løb   31. marts 2018  15  
Ukendt løb   30. marts 2018  28  
Ukendt løb   24. marts 2018  22  
Total     76

Landevej - U15 (2017) Dato Placering Point
BU DM 2017 Team Cycling Ringsted og Ringsted Kommune lørdag d 26 august og søndag d 27 august 2   26. august 2017  3   32 
B&U DM 2017 Team Cycling Ringsted og Ringsted Kommune lørdag d 26 august og søndag d 27 august 2   25. august 2017  48  
Cykle Klubben Aarhus   19. august 2017  5  
Poul Erik Bech løbet 2017 (Kolding BC)   18. august 2017  4  
RUNDT OM VANDTÅRNET 2017   12. august 2017  4  
Herning City Gadeløbet   10. august 2017  4  
GC (samlet resultat) Randers Bike Week   5. august 2017  6  
Middelfart CykelClub   30. juni 2017  4  
Fri BikeShop - Sønderborg Løbet   17. juni 2017  2   18 
DM for Hold 2017 - CP Entreprise 2017   16. juni 2017  10  
Lindberg Sport Løbet Hammel   4. juni 2017  2   18 
JEDK-løbet Herning Cykle Klub   3. juni 2017  10  
Silkeborg I F Cykling   2. juni 2017  8  
Odder Cykel Klub   24. maj 2017  17  
AGRO-TOP Løbet Skive 2017   20. maj 2017  4  
AGRO-TOP Løbet Holstebro 2017   19. maj 2017  5  
Akva - Kvickly Ry løbet   5. maj 2017  2   18 
Kolind-Løbet arrangeret af Cykel Klubben Djurs   29. april 2017  2   18 
Sparekassen Vendsyssel-løbet   - CRAFT Cup   16. april 2017  5  
Sparekassen Vendsyssel-løbet - CRAFT Cup   15. april 2017  6  
Sparekassen Thy løbet   14. april 2017  5  
Rødekro Cykle Club RKCC   8. april 2017  4  
Total     191

Landevej - U17 (2017) Dato Placering Point
Bov Cykle Club   30. september 2017  12  
Integoløbet - X-Treme Cup   2. september 2017  13  
Give Elementer-løbet Xtreme 2017 (Give Cykel Klub)   1. september 2017  8  
Total     4

Landevej - U15 (2016) Dato Placering Point
Bov CC - 40års Jubilæumsløb   24. september 2016  14  
Tønder ACR   23. september 2016  16  
Principia Løbet - Post Cup Finale   17. september 2016  6  
Kvickly Odder Løbet   16. september 2016  17  
Hobro CC   10. september 2016  11  
Vejle Brand Løbet 2016   2. september 2016  15  
DU DM Herning 2016 Enkelstart   26. august 2016  69  
MELDGAARDLØBET  Rødekro Cykle Club RKCC   20. august 2016  15  
Rundt om Vandtårnet   13. august 2016  9  
DM Holdløb Powered by MENY   17. juni 2016  40  
Hedensted CK   4. juni 2016  16  
Sønderborg CK   28. maj 2016  8  
DM U23 og Master-klasser i Haderslev   27. maj 2016  14  
NCC løbet 2016  Jysk-Fynsk Mesterskab   21. maj 2016  16  
Lindberg Sport Løbet, Hammel   15. maj 2016  18  
Designa løbet   13. maj 2016  48  
Odder CK - Tour de Himmelfart   4. maj 2016  8  
Care Point Nyborg - løbet   23. april 2016  8  
Aalborg Cykle-Ring   16. april 2016  11  
Hjørring, Sparekassen Vendsyssel Løbet 2016   15. april 2016  13  
HAC løbet 2016   9. april 2016  17  
Skive CK   2. afdeling af Tornado Cup for U17   2. april 2016  5  
Middelfart CC - SuperBrugsen Løbet   27. marts 2016  15  
Total     16

Landevej - U13 (2015) Dato Placering Point
B&U DM RR   29. august 2015  4  
B&U DM TT   28. august 2015  11  
75 års jubilæumsløb Sønderborg CK - Post Cup 4 afd   22. august 2015  1  
NCC - løbet 2015 i Vejen   15. august 2015  1  
Poul Erik Bech Løbet 2015 - Kolding BC   14. august 2015  3  
Esbjerg  Rundt om Vandtårnet   8. august 2015  1  
Randers Bike Week Samlet   1. august 2015  6  
Nyt Syn løbet - Silkeborg IF Cykling - Gadeløb for   21. juni 2015  1  
Sparekassen Thy Løbet + Post Cup 3. afd.  + Lindbe   20. juni 2015  1  
Nishiki Løbet 2015   5. juni 2015  1  
OK Kvickly Løbet   30. maj 2015  1  
HCC løbet 2015 - Struer   29. maj 2015  2  
Lindberg Sport Pinseløbet 3 afd. Marcello Bergamo   24. maj 2015  1  
JE.dk Herning Løbet 2. Afd. Marcello Bergamo Cup   23. maj 2015  1  
Designa Løbet 2015   22. maj 2015  1  
Tour de Himmelfart 2015   13. maj 2015  5  
Steensballe Trailercenter Løbet 2015   9. maj 2015  1  
Frøs Herreds Sparekasse Løbet - J/F Mesterskab TT   8. maj 2015  6  
Skoda Løbet   2. maj 2015  1  
Agro Top Løbet   25. april 2015  1  
Hobro-løbet 1. afdeling Tornado Cup   17. april 2015  1  
Sparekassen Vendsyssel II   11. april 2015  1  
Sparekassen Vendsyssel   10. april 2015  1  
Total     156

Landevej - U15 (2015) Dato Placering Point
Bov Løbet 2015   26. september 2015  10  
Tønder ACR II   25. september 2015  7  
Kvickly Odder Løbet 2015/ 3. afdeling af Xtreme Se   19. september 2015  9  
Haderslev Starup CK løbet   12. september 2015  16  
Total     3



Explore Smarty