Cross - B (2022) Dato Placering Point
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød   2. januar 2022  1  
Total     0

Landevej - A (2022) Dato Placering Point
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP   6. juni 2022  23  
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP   5. juni 2022  34  
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP   4. juni 2022  26  
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI   26. maj 2022  31  
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club   15. maj 2022  10  
Ordrup CC Linjeløb 2022   1. maj 2022  21  
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC   30. april 2022  30  
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg   18. april 2022  22  
Agro Top løb 2022 - Skive   10. april 2022  27  
CC Hillerød Grand Prix 2022   9. april 2022  44  
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)   3. april 2022  18  
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club   27. marts 2022  22  
Total     2

Cross - A (2021) Dato Placering Point
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 Herre Elite(A,B,U19)   18. december 2021  6  
Total     6

Cross - B (2021) Dato Placering Point
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub Herrer Elite(A,B,U19)   20. november 2021  5   20 
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC Herrer Elite(A,B,U19)   7. november 2021  5   20 
Total     40

Landevej - U19 (2021) Dato Placering Point
Fri Bike Shop - Sønderborg   26. september 2021  4   10 
Tønder ACR - Hydro løbet 2021   25. september 2021  5  
Hobro løbet 2021   19. september 2021  6  
Odder CK   18. september 2021  8  
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021   12. september 2021  2   18 
Nordic Sugar SJM TT 2021 Nakskov CC   11. september 2021  3   16 
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021   22. august 2021  7  
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)   21. august 2021  2   18 
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021   27. juni 2021  4   10 
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give U19-herrer (U19,U17)   17. juni 2021  5   16 
CK Nordsjælland Linjeløb 2021   6. juni 2021  1   20 
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP   24. maj 2021  3   16 
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP   23. maj 2021  17  
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP   22. maj 2021  24  
ABC Linjeløb 2021   15. maj 2021  4   10 
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021   8. maj 2021  10  
Youth Tour RCR & TCR 4 etape - 2.års(U19)   2. maj 2021  11  
Youth Tour RCR & TCR Samlet   2. maj 2021  2   18 
Youth Tour RCR & TCR 3 etape - 2.års(U19)   1. maj 2021  20  
Youth Tour RCR & TCR 2. Etape - Enkeltstart - 2.års(U19)   1. maj 2021  2  
Youth Tour RCR & TCR 1. Etape - 2.års (U19)   30. april 2021  3  
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. Gr.1(U19)   18. april 2021  11  
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 U19 - (U19)   5. april 2021  7  
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb U19 - (U19)   3. april 2021  18  
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb   3. april 2021  5  
Total     191

Cross - U19 (2020) Dato Placering Point
Ukendt løb   5. december 2020  12  
Ukendt løb   24. oktober 2020  21  
Ukendt løb   11. januar 2020  5  
Total     6

Landevej - MJ (2020) Dato Placering Point
Ukendt løb   22. august 2020  14  
Total     2

Landevej - U19 (2020) Dato Placering Point
Ukendt løb   9. oktober 2020  22  
Ukendt løb   3. oktober 2020  16  
Ukendt løb   2. oktober 2020  8  
Ukendt løb   26. september 2020  5  
Ukendt løb   25. september 2020  19  
Ukendt løb   18. september 2020  3   16 
Ukendt løb   22. august 2020  14  
Greve CC DCU og DCU-SJ Denim og Uno X Cup   15. august 2020  20  
Ukendt løb   8. august 2020  7  
Ukendt løb   8. august 2020  12  
Ukendt løb   7. august 2020  10  
Ukendt løb   6. august 2020  3  
Ukendt løb   5. august 2020  11  
Total     41

Cross - Herrer (2019) Dato Placering Point
Ukendt løb   2. november 2019  15  
Total     2

Cross - Men_Elite (2019) Dato Placering Point
Ukendt løb   5. oktober 2019  20  
Ukendt løb   4. oktober 2019  21  
Total     4

Cross - U17 (2019) Dato Placering Point
Ukendt løb   25. januar 2019  5  
Ukendt løb   19. januar 2019  1   20 
Ukendt løb   4. januar 2019  7  
Total     28

Cross - U19 (2019) Dato Placering Point
Ukendt løb   2. november 2019  1   20 
Ukendt løb   1. november 2019  1   20 
Ukendt løb   5. oktober 2019  3   16 
Ukendt løb   4. oktober 2019  3   16 
Total     72

Landevej - Felt U17-U19P (2019) Dato Placering Point
Ukendt løb   3. august 2019  5  
Ukendt løb   2. august 2019  17  
Ukendt løb   1. august 2019  4  
Ukendt løb   31. juli 2019  6  
Total     0

Landevej - U17 (2019) Dato Placering Point
Ukendt løb   31. august 2019  13  
Ukendt løb   30. august 2019  3   16 
Autorudeservicedk-Løbet - Næstved BC   17. august 2019  2   18 
TCR Åbne TT   16. august 2019  2   18 
Holbæk CS - Demin Cup 3 - UnoX Cup 7   10. august 2019  8  
CC Hillerød Landevejsløb 2019   9. august 2019  2   18 
Ukendt løb   3. august 2019  5  
Ukendt løb   3. august 2019  2   18 
Ukendt løb   2. august 2019  17  
Ukendt løb   1. august 2019  4  
Ukendt løb   31. juli 2019  6  
U23 DM + øvrige klasser   22. juni 2019  3   16 
DM - U23 Enkeltstart - plus øvrige klasser (normalt løb ej DM) - LFCK   21. juni 2019  3   16 
Ukendt løb   9. juni 2019  12  
Ukendt løb   8. juni 2019  20  
Ukendt løb   7. juni 2019  20  
CK Nordsjælland Åbne løb powered by Acubiz   1. juni 2019  1   20 
Ukendt løb   31. maj 2019  4  
Ukendt løb   31. maj 2019  6  
Ukendt løb   30. maj 2019  21  
Ukendt løb   30. maj 2019  18  
Ukendt løb   29. maj 2019  27  
Ukendt løb   29. maj 2019  24  
Youth Tour 2019 samlet   18. maj 2019  15  
Grøntgrossist Løbet 2019 V Køge Cykelring   11. maj 2019  6  
Sorø BC Åbne løb   4. maj 2019  21  
Nakskov CC TT   3. maj 2019  4   10 
Ordup CC Åbne løb   27. april 2019  6  
Roskilde CR STARK-løbet 2019   26. april 2019  5  
Ukendt løb   21. april 2019  20  
Ukendt løb   20. april 2019  8  
Ukendt løb   19. april 2019  16  
Birkerød BC Åbne løb for alle klasser   12. april 2019  6  
Slagelse Løbet 2019 - Linjeløb #1 UnoX Cup U19   6. april 2019  2   18 
Slagelse Løbet 2019 - Enkeltstart   5. april 2019  12  
Indledningsløb 2019   23. marts 2019  6  
Total     230

Landevej - U19 (2019) Dato Placering Point
Amager CR Åbne løb - Demin Cup 4 - UnoX Cup 9 powered by Morgens Lind VVS   14. september 2019  56  
Spar Nord – Sjællandsmesterskab 2019   7. september 2019  18  
CK Fix - Sjællandsmesterskaberne i enkeltstart 2019   6. september 2019  3   16 
Total     16

Cross - U17 (2018) Dato Placering Point
Ukendt løb   24. november 2018  7  
Ukendt løb   10. november 2018  13  
Ukendt løb   9. november 2018  9  
Ukendt løb   2. november 2018  3   16 
Ukendt løb   27. januar 2018  12   23 
Ukendt løb   13. januar 2018  18   17 
Total     58

Landevej - U17 (2018) Dato Placering Point
CC Hillerød åbne landevejsløb 2018   22. september 2018  31  
ACR Øresundsundskop finalen   15. september 2018  9  
CK FIX Gadeløb 5 afd ØresundsKop   8. september 2018  6  
B&U DM 2018 - Linieløb   25. august 2018  91  
B&U DM 2018 - ENKELTSTART - SAMLET TILMELDING   24. august 2018  30  
Sorgenfriløbet 2018   17. august 2018  6  
Holbæks åbne løb - U19 DEMIN Cup og en 3 afdeling af DCU’s elite Cup   11. august 2018  36  
Ukendt løb   28. juli 2018  23  
Ukendt løb   28. juli 2018  36  
Ukendt løb   27. juli 2018  34  
Ukendt løb   26. juli 2018  52  
Ukendt løb   25. juli 2018  46  
Nakskov Enkeltstart (SM)   15. juni 2018  16  
KCK-Herlev 100 års jubilæumsløb   26. maj 2018  12  
ABCs Åbne Løb   12. maj 2018  24  
Samlet stilling Youth Tour 2018 by SPAREKASSEN SJÆLLAND-FYN - arrangør HSC og TCR   26. april 2018  17  
Mærk Næstved Tempoløbet   21. april 2018  20  
Ordrup CC Samlet start alle klasser   14. april 2018  49  
Grøngrossisten Løbet 2018   13. april 2018  35  
Greve CC Åbne Løb   7. april 2018  26  
Slagelse Løbet   6. april 2018  16  
Total     16

Cross - (2017) Dato Placering Point
Ukendt løb   7. oktober 2017  21  
Total     0

Cross - U15 (2017) Dato Placering Point
Ukendt løb   14. januar 2017  5  
Ukendt løb   7. januar 2017  11  
Total     0

Cross - U17 (2017) Dato Placering Point
Ukendt løb   15. december 2017  9   28 
Ukendt løb   11. november 2017  4   38 
Ukendt løb   10. november 2017  6   34 
Ukendt løb   7. oktober 2017  18  
Ukendt løb   6. oktober 2017  11   24 
Total     124

Landevej - U15 (2017) Dato Placering Point
Sydkysten Cycling - SM Linieløb 2017   23. september 2017  12  
SM - Parløb 2017 - Værløse-Farum Cykleklub og Holte CK -    Dan Bolig løbet 2017   22. september 2017  3  
Øresunds-Koppen-finale ved CK Kronborg   16. september 2017  8  
HFCKs åbne løb 2017   8. september 2017  7  
Cykleklubben Fix Rødovre   2. september 2017  5  
Sorgenfriløbet   1. september 2017  1   20 
BU DM 2017 Team Cycling Ringsted og Ringsted Kommune lørdag d 26 august og søndag d 27 august 2   26. august 2017  10  
B&U DM 2017 Team Cycling Ringsted og Ringsted Kommune lørdag d 26 august og søndag d 27 august 2   25. august 2017  11  
NYBOLIG GADELØB 2017   19. august 2017  6  
DCR - Ballerup   18. august 2017  7  
DEMIN Cup samt BU   11. august 2017  6  
GC (samlet resultat) Randers Bike Week   5. august 2017  4  
Trampenlinjet   22. juli 2017  8  
Ringenloppet og Öresunds-Kop nr 5   21. juli 2017  2   18 
Signwork Løbet 2017   1. juli 2017  2   18 
DM for Hold 2017 - CP Entreprise 2017   16. juni 2017  13  
VTS Tømrer-Snedker TT afd 3   6. juni 2017  5  
Odder Cykel Klub   24. maj 2017  9  
Öresunds Kop 4 - Vincoloppet landevejslöb   20. maj 2017  7  
Öresunds Kop 3 - Vincoloppet enkelt start   19. maj 2017  5  
VTS Tømrer-Snedker TT afd 2   16. maj 2017  20  
Youth Tour 2017 - GC   13. maj 2017  44  
RCRs Åbne Løb 2017   6. maj 2017  4  
Køge Cykel Ring   5. maj 2017  9  
Rytgerløbet 2017 en del af Øresunds Cup2   29. april 2017  11  
Øresunds Cup 1 afdeling   28. april 2017  7  
VTS Tømrer-Snedker TT Cup afd 1   25. april 2017  2   18 
Næstved Bicycle Club LOXAM-løbet   22. april 2017  9  
Næstved Bicycle Club - NBC Tempoløbet   21. april 2017  9  
Bornholm CCs Påskeløb for alle klasser   15. april 2017  4  
Tissø Cykle Ring - Bornholm   14. april 2017  4  
Sorø BC åbne løb for Ungdomsklasserne   7. april 2017  8  
Total     157

Cross - U15 (2016) Dato Placering Point
Ukendt løb   17. december 2016  5  
Ukendt løb   9. december 2016  4  
Ukendt løb   2. december 2016  3  
Ukendt løb   12. november 2016  3  
Ukendt løb   11. november 2016  3  
Ukendt løb   8. oktober 2016  3  
Ukendt løb   7. oktober 2016  2  
Ukendt løb   1. oktober 2016  3  
Ukendt løb   30. september 2016  4  
Total     11

Landevej - U15 (2016) Dato Placering Point
ABC   10. september 2016  36  
Tissø Cykle Ring   9. september 2016  27  
RYTGERLØBET 2016   3. september 2016  26  
CC Hillerød licensløb 2016   2. september 2016  35  
DU DM Herning 2016 Linieløb   27. august 2016  34  
DU DM Herning 2016 Enkelstart   26. august 2016  32  
Roskilde Cykle Ring Åbne Løb 2016   20. august 2016  12  
Amager Cykle Ring   19. august 2016  21  
Hvidovre Cykle Klub   13. august 2016  17  
Ordrup CC   11. juni 2016  11  
LFCK - CP Entrepriseløbet 2016   21. maj 2016  22  
Nakskov CC - Nordic Sugar løbet   20. maj 2016  13  
HFCK - The Race former known as Cancelled   30. april 2016  13  
Youth Tour 2016 - GC   23. april 2016  41  
Næstved BC - Andersen Vinhandel Tempoløbet, 1. afdeling af Demin Skilte Junior Cup-   1. april 2016  15  
Total     3

Cross - (2015) Dato Placering Point
Ukendt løb   16. oktober 2015  41  
Total     0

Cross - U15 (2015) Dato Placering Point
Ukendt løb   18. december 2015  4  
Ukendt løb   28. november 2015  5  
Ukendt løb   27. november 2015  6  
Ukendt løb   13. november 2015  3  
Ukendt løb   24. oktober 2015  2  
Ukendt løb   16. oktober 2015  3  
Ukendt løb   3. oktober 2015  4  
Total     6

Landevej - U13 (2015) Dato Placering Point
Tissø CR   19. september 2015  2  
Roskilde Cykle Ring   5. september 2015  33  
B&U DM RR   29. august 2015  10  
B&U DM TT   28. august 2015  4  
Amager Cykelrings jubilæumsløb   14. august 2015  2  
CK Fix Rødovre - BEMÆRK ÆNDRET RUTE   20. juni 2015  1  
HFCK Criterium 2015 og Motionsrace - Opdaterede propositioner   12. juni 2015  8  
Total     30



Explore Smarty