Landevej - A (2022) Dato Placering Point
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup DEMIN Cup (A)   2. oktober 2022  29  
Fri Bike Shop - Sønderborg   25. september 2022  70  
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022   18. september 2022  37  
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb U23 DM (A, B, C, D)   19. juni 2022  44  
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup DEMIN CUP (A)   12. juni 2022  52  
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022   7. maj 2022  7  
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring   24. april 2022  5  
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg   18. april 2022  30  
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy   17. april 2022  8  
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring   16. april 2022  6  
Agro Top løb 2022 - Skive   10. april 2022  21  
CC Hillerød Grand Prix 2022   9. april 2022  33  
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)   3. april 2022  41  
Total     23

Landevej - A (2021) Dato Placering Point
3 Dage i Nord - #3 Aalborg   24. oktober 2021  12  
3 Dage i Nord - #2 Thy   23. oktober 2021  25  
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet   22. oktober 2021  17  
U23DM RR // Sydkysten Cycling 2021 U23(A,B,C)   17. oktober 2021  21  
U23 DM TT // Sydkysten Cycling 2021 U23(A,B,C,D)   16. oktober 2021  24  
Fri Bike Shop - Sønderborg   26. september 2021  44  
Tønder ACR - Hydro løbet 2021   25. september 2021  33  
Hobro løbet 2021   19. september 2021  9  
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021   12. september 2021  12  
Nordic Sugar SJM TT 2021 Nakskov CC   11. september 2021  7  
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021   5. september 2021  25  
Fredericia CC 2021   4. september 2021  37  
Vejle CK 2021   22. august 2021  28  
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)   21. august 2021  17  
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021   27. juni 2021  19  
CK Nordsjælland Linjeløb 2021   6. juni 2021  25  
Slagelseløbet 2021   30. maj 2021  5  
ABC Linjeløb 2021   15. maj 2021  57  
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI   13. maj 2021  22  
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021   8. maj 2021  32  
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.   18. april 2021  88  
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb   4. april 2021  41  
Sydkysten Cycling Easter Road Race Powered by Carl ras og Mad Molly   1. april 2021  23  
Total     13

Landevej - U19 (2020) Dato Placering Point
Ukendt løb   10. oktober 2020  4   10 
Ukendt løb   9. oktober 2020  11  
Ukendt løb   3. oktober 2020  5  
Ukendt løb   2. oktober 2020  41  
Ukendt løb   25. september 2020  6  
Ukendt løb   19. september 2020  6  
Ukendt løb   18. september 2020  14  
Ukendt løb   12. september 2020  19  
Ukendt løb   5. september 2020  2   18 
Greve CC DCU og DCU-SJ Denim og Uno X Cup   15. august 2020  32  
Ukendt løb   7. august 2020  52  
Ukendt løb   6. august 2020  33  
Ukendt løb   5. august 2020  26  
Total     50

Landevej - U19 (2019) Dato Placering Point
Ukendt løb   28. september 2019  3   16 
Ukendt løb   21. september 2019  4   10 
Amager CR Åbne løb - Demin Cup 4 - UnoX Cup 9 powered by Morgens Lind VVS   14. september 2019  10  
ABCs Åbne Jubilæumsøb   13. september 2019  9  
Ukendt løb   7. september 2019  14  
Ukendt løb   6. september 2019  14  
Ukendt løb   31. august 2019  10  
Ukendt løb   23. august 2019  11  
Autorudeservicedk-Løbet - Næstved BC   17. august 2019  24  
TCR Åbne TT   16. august 2019  14  
Holbæk CS - Demin Cup 3 - UnoX Cup 7   10. august 2019  36  
Ukendt løb   2. august 2019  52  
Ukendt løb   1. august 2019  31  
Ukendt løb   31. juli 2019  13  
Ukendt løb   28. juni 2019  14  
Ukendt løb   26. juni 2019  22  
Ukendt løb   15. juni 2019  13  
Ukendt løb   9. juni 2019  27  
Ukendt løb   8. juni 2019  16  
Ukendt løb   31. maj 2019  11  
Ukendt løb   31. maj 2019  13  
Ukendt løb   30. maj 2019  35  
Ukendt løb   30. maj 2019  40  
Ukendt løb   29. maj 2019  8  
Ukendt løb   29. maj 2019  1  
Ukendt løb   24. maj 2019  8  
Youth Tour 2019 samlet   18. maj 2019  13  
Grøntgrossist Løbet 2019 V Køge Cykelring   11. maj 2019  19  
Sorø BC Åbne løb   4. maj 2019  29  
Nakskov CC TT   3. maj 2019  15  
Ukendt løb   21. april 2019  41  
Ukendt løb   20. april 2019  49  
Ukendt løb   19. april 2019  64  
Ukendt løb   13. april 2019  4   10 
Ukendt løb   12. april 2019  5  
Slagelse Løbet 2019 - Linjeløb #1 UnoX Cup U19   6. april 2019  20  
Slagelse Løbet 2019 - Enkeltstart   5. april 2019  20  
Ukendt løb   30. marts 2019  15  
Total     75

Landevej - U17 (2018) Dato Placering Point
Ukendt løb   1. september 2018  3   16 
HFCKs åbne landevejsløb 2018   31. august 2018  1   20 
B&U DM 2018 - Linieløb   25. august 2018  14  
B&U DM 2018 - ENKELTSTART - SAMLET TILMELDING   24. august 2018  9  
Sorgenfriløbet 2018   17. august 2018  1   20 
Holbæks åbne løb - U19 DEMIN Cup og en 3 afdeling af DCU’s elite Cup   11. august 2018  4  
Ukendt løb   28. juli 2018  8  
Ukendt løb   28. juli 2018  5  
Ukendt løb   27. juli 2018  4  
Ukendt løb   26. juli 2018  7  
Ukendt løb   25. juli 2018  13  
Nakskov Enkeltstart (SM)   15. juni 2018  14  
Ukendt løb   9. juni 2018  21  
Ukendt løb   8. juni 2018  27  
Ukendt løb   2. juni 2018  12  
Ukendt løb   26. maj 2018  18  
Ukendt løb   25. maj 2018  10  
Ukendt løb   20. maj 2018  13  
Ukendt løb   19. maj 2018  6  
Ukendt løb   18. maj 2018  11  
ABCs Åbne Løb   12. maj 2018  3   16 
Ukendt løb   11. maj 2018  19  
Ukendt løb   11. maj 2018  22  
Ukendt løb   10. maj 2018  41  
Ukendt løb   10. maj 2018  70  
Ukendt løb   9. maj 2018  40  
Ukendt løb   9. maj 2018  57  
Ukendt løb   4. maj 2018  37  
Samlet stilling Youth Tour 2018 by SPAREKASSEN SJÆLLAND-FYN - arrangør HSC og TCR   26. april 2018  9  
Ukendt løb   21. april 2018  2   18 
Ordrup CC Samlet start alle klasser   14. april 2018  9  
Grøngrossisten Løbet 2018   13. april 2018  11  
Greve CC Åbne Løb   7. april 2018  18  
Slagelse Løbet   6. april 2018  10  
Ukendt løb   1. april 2018  36  
Ukendt løb   31. marts 2018  45  
Total     136

Landevej - U19 (2018) Dato Placering Point
Ukendt løb   29. september 2018  36  
CC Hillerød åbne landevejsløb 2018   22. september 2018  22  
Ukendt løb   15. september 2018  61  
Ukendt løb   14. september 2018  25  
Ukendt løb   8. september 2018  8  
DM Dame og herre U19 samlet start   29. juni 2018  59  
DM-ugen LFCK 28 juni enkeltstarterne   27. juni 2018  42  
Total     2

Landevej - U17 (2017) Dato Placering Point
Bov Cykle Club   30. september 2017  23  
Tønder Amatør Cykle Ring   29. september 2017  14  
MJ Rengørings løbet 2017   23. september 2017  2   18 
Øresunds-Koppen-finale ved CK Kronborg   16. september 2017  14  
Øresunds Cup 7 (Amager CR Kbh)   15. september 2017  6  
HFCKs åbne løb 2017   8. september 2017  5  
BU DM 2017 Team Cycling Ringsted og Ringsted Kommune lørdag d 26 august og søndag d 27 august 2   26. august 2017  55  
B&U DM 2017 Team Cycling Ringsted og Ringsted Kommune lørdag d 26 august og søndag d 27 august 2   25. august 2017  36  
Poul Erik Bech løbet 2017 (Kolding BC)   18. august 2017  5  
DEMIN Cup samt BU   11. august 2017  13  
GC (samlet resultat) Randers Bike Week   5. august 2017  55  
Trampenlinjet   22. juli 2017  23  
Ringenloppet og Öresunds-Kop nr 5   21. juli 2017  11  
Fredericia Cycle Club   1. juli 2017  8  
CP Entrepriseløbet 2017 - DM for Master 2017   10. juni 2017  9  
DM - Master   9. juni 2017  8  
VTS Tømrer-Snedker TT afd 3   6. juni 2017  11  
JEDK-løbet Herning Cykle Klub   3. juni 2017  11  
Silkeborg I F Cykling   2. juni 2017  28  
Odder Cykel Klub   24. maj 2017  10  
AGRO-TOP Løbet Skive 2017   20. maj 2017  15  
AGRO-TOP Løbet Holstebro 2017   19. maj 2017  16  
VTS Tømrer-Snedker TT afd 2   16. maj 2017  17  
Youth Tour 2017 - GC   13. maj 2017  14  
Hobro Cykle Club af 1938   6. maj 2017  4  
Akva - Kvickly Ry løbet   5. maj 2017  3   16 
Rytgerløbet 2017 en del af Øresunds Cup2   29. april 2017  4  
Øresunds Cup 1 afdeling   28. april 2017  17  
VTS Tømrer-Snedker TT Cup afd 1   25. april 2017  7  
Næstved Bicycle Club LOXAM-løbet   22. april 2017  7  
Næstved Bicycle Club - NBC Tempoløbet   21. april 2017  13  
Bornholm CCs Påskeløb for alle klasser   15. april 2017  4  
Tissø Cykle Ring - Bornholm   14. april 2017  3   16 
Rødekro Cykle Club RKCC   8. april 2017  3   16 
Edlund løbet 2017 - Greve CC   1. april 2017  10  
Slagelse Løbet 2017   31. marts 2017  15  
Total     134

Landevej - U15 (2016) Dato Placering Point
DU DM Herning 2016 Linieløb   27. august 2016  6  
DU DM Herning 2016 Enkelstart   26. august 2016  8  
Roskilde Cykle Ring Åbne Løb 2016   20. august 2016  1  
Amager Cykle Ring   19. august 2016  1  
Randers Bike Week   6. august 2016  3  
Sponsorløbet Fredericia CC   1. juli 2016  5  
Kolding BC   18. juni 2016  4  
Ordrup CC   11. juni 2016  2  
CK FIX Løbet   10. juni 2016  1  
Sønderborg CK   28. maj 2016  3  
DM U23 og Master-klasser i Haderslev   27. maj 2016  8  
LFCK - CP Entrepriseløbet 2016   21. maj 2016  3  
Nakskov CC - Nordic Sugar løbet   20. maj 2016  5  
Lindberg Sport Løbet, Hammel   15. maj 2016  6  
JE.DK Løbet Herning   14. maj 2016  30  
Designa løbet   13. maj 2016  12  
Odder CK - Tour de Himmelfart   4. maj 2016  17  
Youth Tour 2016 - GC   23. april 2016  18  
Grøntgrossisten løbet 2016   16. april 2016  9  
Team Cycling Ringsted og Ringsted kommunes åbne ROCKWOOL løb 2016 (Bemærk ny frist for tilmelding)   9. april 2016  10  
Slagelse Løbet  2016 - Slagelse CR   8. april 2016  8  
Næstved BC - LOXAM-løbet, 2. afdeling af Demin Skilte Junior Cup   2. april 2016  7  
Næstved BC - Andersen Vinhandel Tempoløbet, 1. afdeling af Demin Skilte Junior Cup-   1. april 2016  9  
Total     71

Landevej - U17 (2016) Dato Placering Point
Tønder ACR   23. september 2016  44  
Lyngby CC - Sorgenfriløbet   17. september 2016  28  
Kvickly Odder Løbet   16. september 2016  25  
ABC   10. september 2016  39  
Tissø Cykle Ring   9. september 2016  11  
RYTGERLØBET 2016   3. september 2016  7  
CC Hillerød licensløb 2016   2. september 2016  12  
DM Holdløb Powered by MENY   17. juni 2016  43  
Total     3

Landevej - (2015) Dato Placering Point
B&U DM RR   29. august 2015  20  
Total     0

Landevej - U15 (2015) Dato Placering Point
Tønder ACR   25. september 2015  26  
Tissø CR   19. september 2015  30  
CC Hillerød   11. september 2015  17  
Roskilde Cykle Ring   5. september 2015  9  
Lyngby CC   4. september 2015  18  
B&U DM TT   28. august 2015  53  
Sorø BC - åbne løb 2015   21. august 2015  20  
Amager Cykelrings jubilæumsløb   14. august 2015  13  
Esbjerg  Rundt om Vandtårnet   8. august 2015  16  
CK Fix Rødovre - BEMÆRK ÆNDRET RUTE   20. juni 2015  20  
Ordrup CC Åbne Løb   13. juni 2015  15  
HFCK Criterium 2015 og Motionsrace - Opdaterede propositioner   12. juni 2015  15  
LFCK - CP Entreprises åbne landevejsløb 2015   30. maj 2015  18  
Nakskov CC - Enkeltstart + Post Cup 2. afd.   29. maj 2015  15  
Lindberg Sport Pinseløbet 3 afd. Marcello Bergamo   24. maj 2015  23  
JE.dk Herning Løbet 2. Afd. Marcello Bergamo Cup   23. maj 2015  18  
Designa Løbet 2015   22. maj 2015  12  
KCK Herlev - Rytger/SM linieløb   9. maj 2015  32  
Frøs Herreds Sparekasse Løbet - J/F Mesterskab TT   8. maj 2015  16  
Greve CC - Youth Tour - GC   2. maj 2015  50  
Agro Top Løbet   25. april 2015  18  
Slagelse CR   24. april 2015  53  
NBC - LexJuris Tempoløbet   17. april 2015  18  
Total     7



Explore Smarty