Landevej - A (2022) Dato Placering Point
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR Eliteherrer (A)   26. juni 2022  6   12 
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR Eliteherrer (A, B)   23. juni 2022  8  
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb U23 DM (A, B, C, D)   19. juni 2022  3  
Holstebro CC - U23 - Master DM - TT U23 (A, B, C, D)   18. juni 2022  14  
GripGrab Grand Prix 2022 - Nørrebro CK   28. maj 2022  5  
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring   24. april 2022  2   18 
CC Hillerød Grand Prix 2022   9. april 2022  2   18 
Total     64

Landevej - U19 (2021) Dato Placering Point
Fri Bike Shop - Sønderborg   26. september 2021  2   18 
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021   12. september 2021  5  
Nordic Sugar SJM TT 2021 Nakskov CC   11. september 2021  4   10 
Hillerød CC Grand Prix 2021   4. september 2021  9  
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give U19-herrer (U19,U17)   17. juni 2021  1   40 
Slagelseløbet 2021   30. maj 2021  1   20 
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP   24. maj 2021  1   20 
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP   23. maj 2021  13  
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP   22. maj 2021  1   20 
ABC Linjeløb 2021   15. maj 2021  15  
Youth Tour RCR & TCR 4 etape - 2.års(U19)   2. maj 2021  27  
Youth Tour RCR & TCR 3 etape - 2.års(U19)   1. maj 2021  1  
Youth Tour RCR & TCR 2. Etape - Enkeltstart - 2.års(U19)   1. maj 2021  42  
Youth Tour RCR & TCR 1. Etape - 2.års (U19)   30. april 2021  4  
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. Gr.1(U19)   18. april 2021  1   20 
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 U19 - (U19)   5. april 2021  2   18 
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb U19 - (U19)   3. april 2021  1   20 
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb   3. april 2021  8  
Total     206

Landevej - MJ (2020) Dato Placering Point
Ukendt løb   22. august 2020  20  
Total     0

Landevej - U19 (2020) Dato Placering Point
Ukendt løb   2. oktober 2020  2   36 
Ukendt løb   25. september 2020  23  
Ukendt løb   18. september 2020  2   18 
Ukendt løb   22. august 2020  20  
Greve CC DCU og DCU-SJ Denim og Uno X Cup   15. august 2020  1   20 
Ukendt løb   8. august 2020  32  
Ukendt løb   8. august 2020  39  
Ukendt løb   7. august 2020  41  
Ukendt løb   6. august 2020  57  
Ukendt løb   5. august 2020  2  
Total     78

Landevej - U17 (2019) Dato Placering Point
Ukendt løb   31. august 2019  1   20 
Ukendt løb   30. august 2019  1   20 
Ukendt løb   28. juni 2019  22  
Ukendt løb   9. juni 2019  1   20 
Ukendt løb   8. juni 2019  5  
Ukendt løb   7. juni 2019  1   20 
Ukendt løb   31. maj 2019  1  
Ukendt løb   31. maj 2019  1   20 
Ukendt løb   30. maj 2019  26  
Ukendt løb   30. maj 2019  20  
Ukendt løb   29. maj 2019  2  
Ukendt løb   29. maj 2019  26  
Youth Tour 2019 samlet   18. maj 2019  1   35 
Grøntgrossist Løbet 2019 V Køge Cykelring   11. maj 2019  1   20 
Nakskov CC TT   3. maj 2019  1   20 
Ordup CC Åbne løb   27. april 2019  1   20 
Roskilde CR STARK-løbet 2019   26. april 2019  1   20 
Birkerød BC Åbne løb for alle klasser   12. april 2019  1   20 
Slagelse Løbet 2019 - Linjeløb #1 UnoX Cup U19   6. april 2019  66  
Slagelse Løbet 2019 - Enkeltstart   5. april 2019  2   18 
Ukendt løb   30. marts 2019  1   20 
Total     291

Landevej - U19 (2019) Dato Placering Point
Ukendt løb   27. september 2019  8  
Amager CR Åbne løb - Demin Cup 4 - UnoX Cup 9 powered by Morgens Lind VVS   14. september 2019  7  
ABCs Åbne Jubilæumsøb   13. september 2019  4   10 
CC Hillerød Landevejsløb 2019   9. august 2019  1   20 
Ukendt løb   3. august 2019  11  
Ukendt løb   3. august 2019  5  
Ukendt løb   2. august 2019  32  
Ukendt løb   1. august 2019  3  
Ukendt løb   31. juli 2019  16  
Total     50

Cross - U17 (2018) Dato Placering Point
Ukendt løb   10. november 2018  6  
Ukendt løb   9. november 2018  4  
Total     12

Landevej - U16 (2018) Dato Placering Point
Ukendt løb   11. maj 2018  1  
Ukendt løb   11. maj 2018  3   16 
Ukendt løb   10. maj 2018  4  
Ukendt løb   10. maj 2018  34  
Ukendt løb   9. maj 2018  7  
Ukendt løb   9. maj 2018  3  
Total     20

Landevej - U17 (2018) Dato Placering Point
Ukendt løb   29. september 2018  21  
Ukendt løb   28. september 2018  3   16 
CC Hillerød åbne landevejsløb 2018   22. september 2018  4  
SM Partidskørsel 2018   21. september 2018  1   10 
ACR Øresundsundskop finalen   15. september 2018  1   20 
CK FIX Gadeløb 5 afd ØresundsKop   8. september 2018  29  
B&U DM 2018 - Linieløb   25. august 2018  3   32 
B&U DM 2018 - ENKELTSTART - SAMLET TILMELDING   24. august 2018  23  
Holbæks åbne løb - U19 DEMIN Cup og en 3 afdeling af DCU’s elite Cup   11. august 2018  13  
Ukendt løb   28. juli 2018  14  
Ukendt løb   28. juli 2018  6  
Ukendt løb   27. juli 2018  10  
Ukendt løb   26. juli 2018  10  
Ukendt løb   25. juli 2018  1  
Ukendt løb   2. juni 2018  8  
KCK-Herlev 100 års jubilæumsløb   26. maj 2018  5  
Ukendt løb   20. maj 2018  11  
Ukendt løb   19. maj 2018  33  
Ukendt løb   18. maj 2018  24  
ABCs Åbne Løb   12. maj 2018  15  
Ukendt løb   11. maj 2018  1  
Ukendt løb   11. maj 2018  3   16 
Ukendt løb   10. maj 2018  4  
Ukendt løb   10. maj 2018  34  
Ukendt løb   9. maj 2018  7  
Ukendt løb   9. maj 2018  3  
Sorø BC Samlet start Alle klasser Øresundskop 2   5. maj 2018  8  
Mærk Næstved Tempoløbet   21. april 2018  10  
Ordrup CC Samlet start alle klasser   14. april 2018  1   20 
Grøngrossisten Løbet 2018   13. april 2018  27  
Greve CC Åbne Løb   7. april 2018  49  
Slagelse Løbet   6. april 2018  40  
Ukendt løb   1. april 2018  9  
Ukendt løb   31. marts 2018  19  
Ukendt løb   30. marts 2018  7  
Total     163

Landevej - U15 (2017) Dato Placering Point
BU DM 2017 Team Cycling Ringsted og Ringsted Kommune lørdag d 26 august og søndag d 27 august 2   26. august 2017  1   40 
B&U DM 2017 Team Cycling Ringsted og Ringsted Kommune lørdag d 26 august og søndag d 27 august 2   25. august 2017  2   36 
NYBOLIG GADELØB 2017   19. august 2017  3   16 
DCR - Ballerup   18. august 2017  8  
DEMIN Cup samt BU   11. august 2017  2   18 
Trampenlinjet   22. juli 2017  16  
Ringenloppet og Öresunds-Kop nr 5   21. juli 2017  15  
Lindberg Sport Løbet Hammel   4. juni 2017  7  
JEDK-løbet Herning Cykle Klub   3. juni 2017  6  
Silkeborg I F Cykling   2. juni 2017  9  
Odder Cykel Klub   24. maj 2017  4  
Öresunds Kop 4 - Vincoloppet landevejslöb   20. maj 2017  10  
Öresunds Kop 3 - Vincoloppet enkelt start   19. maj 2017  3   16 
Youth Tour 2017 - GC   13. maj 2017  14  
Rytgerløbet 2017 en del af Øresunds Cup2   29. april 2017  12  
Øresunds Cup 1 afdeling   28. april 2017  1   20 
Næstved Bicycle Club LOXAM-løbet   22. april 2017  1   20 
Næstved Bicycle Club - NBC Tempoløbet   21. april 2017  6  
Edlund løbet 2017 - Greve CC   1. april 2017  5  
Slagelse Løbet 2017   31. marts 2017  2   18 
RCR Indledningsløb 2017   24. marts 2017  2  
Total     219

Landevej - U17 (2017) Dato Placering Point
Bov Cykle Club   30. september 2017  1   20 
Sydkysten Cycling - SM Linieløb 2017   23. september 2017  4  
SM - Parløb 2017 - Værløse-Farum Cykleklub og Holte CK -    Dan Bolig løbet 2017   22. september 2017  6  
Øresunds-Koppen-finale ved CK Kronborg   16. september 2017  13  
Øresunds Cup 7 (Amager CR Kbh)   15. september 2017  8  
HFCKs åbne løb 2017   8. september 2017  12  
Cykleklubben Fix Rødovre   2. september 2017  14  
Sorgenfriløbet   1. september 2017  8  
Total     40

Landevej - U15 (2016) Dato Placering Point
Bov CC - 40års Jubilæumsløb   24. september 2016  17  
Tønder ACR   23. september 2016  12  
Lyngby CC - Sorgenfriløbet   17. september 2016  5  
Værløse Farum Cykle Klub og Holte CK ---  danbolig - løbet 2016 ---   16. september 2016  5  
ABC   10. september 2016  8  
Tissø Cykle Ring   9. september 2016  7  
CC Hillerød licensløb 2016   2. september 2016  8  
DU DM Herning 2016 Linieløb   27. august 2016  26  
DU DM Herning 2016 Enkelstart   26. august 2016  17  
Roskilde Cykle Ring Åbne Løb 2016   20. august 2016  30  
Amager Cykle Ring   19. august 2016  7  
Hvidovre Cykle Klub   13. august 2016  2   18 
Randers Bike Week   6. august 2016  10  
CRITERIUM VITAMIN WELL COPENHAGEN (FBL)   1. juli 2016  8  
DM Holdløb Powered by MENY   17. juni 2016  14  
Ordrup CC   11. juni 2016  8  
CK FIX Løbet   10. juni 2016  15  
LFCK - CP Entrepriseløbet 2016   21. maj 2016  43  
Nakskov CC - Nordic Sugar løbet   20. maj 2016  15  
Lindberg Sport Løbet, Hammel   15. maj 2016  21  
JE.DK Løbet Herning   14. maj 2016  23  
Designa løbet   13. maj 2016  20  
HFCK - The Race former known as Cancelled   30. april 2016  19  
Youth Tour 2016 - GC   23. april 2016  9  
Grøntgrossisten løbet 2016   16. april 2016  8  
Slagelse Løbet  2016 - Slagelse CR   8. april 2016  10  
Næstved BC - LOXAM-løbet, 2. afdeling af Demin Skilte Junior Cup   2. april 2016  10  
Næstved BC - Andersen Vinhandel Tempoløbet, 1. afdeling af Demin Skilte Junior Cup-   1. april 2016  14  
Total     45

Landevej - U13 (2015) Dato Placering Point
B&U DM RR   29. august 2015  3   10 
B&U DM TT   28. august 2015  1   16 
Randers Bike Week Samlet   1. august 2015  1  
Sparekassen Thy Løbet + Post Cup 3. afd.  + Lindbe   20. juni 2015  7  
Ordrup CC Åbne Løb   13. juni 2015  1  
HFCK Criterium 2015 og Motionsrace - Opdaterede propositioner   12. juni 2015  5  
Nishiki Løbet 2015   5. juni 2015  2  
LFCK - CP Entreprises åbne landevejsløb 2015   30. maj 2015  2  
Sydkysten Cycling Team   22. maj 2015  1  
Tour de Himmelfart 2015   13. maj 2015  3  
KCK Herlev - Rytger/SM linieløb   9. maj 2015  17  
ABC   8. maj 2015  1  
Greve CC - Youth Tour - GC   2. maj 2015  28  
Team Cycling Ringsted - Ringsted kommune - Midt i Sporten   25. april 2015  5  
Slagelse CR   24. april 2015  2  
Total     88

Landevej - U15 (2015) Dato Placering Point
Bov Løbet 2015 - II   26. september 2015  9  
Tønder ACR II   25. september 2015  3  
Tissø CR   19. september 2015  12  
CC Hillerød   11. september 2015  20  
Roskilde Cykle Ring   5. september 2015  51  
Lyngby CC   4. september 2015  12  
Total     7



Explore Smarty